یادواره 42 شهید سازمان صنایع هوایی برگزار شد

یادواره‌ 42 شهید  و تجلیل از 111 نفر از فرزندان شهید سازمان صنایع هوایی  با حضور سردار عبدالله عراقی یادگار هشت سال دفاع مقدس و رئیس عقیدتی سیاسی سازمان صنایع هوایی و خانواده معظم شهدای این سازمان در سالن همایش‌های شرکت پنها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع هوائی در این یادواره که خانواده‌ی شهدا و مسئولان سازمان صنایع هوایی حضور داشتند، حجت‌الاسلام سید احمد حسینی نیارکی، رئیس عقیدتی سیاسی سازمان صنایع هوایی ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تبریک آغاز جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی  گفت: همه ما به شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس افتخار می‌کنیم، زیرا ایثار آنان انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و جمهوری اسلامی را در مقابل دسیسه‌های دشمنان حفظ کرد.
وی افزود: راه امام(ره) و خون شهدا امتداد راه شهدای کربلاست و ما وظیفه داریم با تمام وجود راه این بزرگوران را ادامه دهیم و اگر در این مسیر کوتاهی صورت گیرد، همه ما باید در محضر خداوند متعال جوابگوی کم کاری‌ها باشیم.
رئیس عقیدتی سیاسی سازمان صنایع هوایی تصریح کرد: شهدا در مسیری گام برداشتند که هم سعادت خود را تضمین کردند و هم نظام مقدس جمهوری اسلامی را در جهان کنونی ایجاد و حفظ کرده‌اند و این کار بسیار بزرگی است که در این دوران صورت گرفته است و امید است بتوانیم رهروان راستین این عزیزان باشیم.
حجت‌الاسلام حسینی نیارکی عنوان کرد: از خانواده‌های معظم شهدا این سازمان به ویژه خانواده عبدالله باقری که در این یادواره حضور دارند تشکر می‌کنم وهمچنین از دست‌اندرکاران یادواره‌ی 42 شهید  و تجلیل از 111 نفر ار فرزندان شهید سازمان صنایع هوایی قدردانی می‌کنم زیرا برگزاری این گونه مراسم یاد و خاطره از جان گذشتگی شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را برای نسل جوان یادآوری می کند.
در ادامه سردار عبدالله عراقی گفت: انقلاب اسلامی با محوریت امام(ره) و با گفتمان اسلامی آغاز شد و با این محوریت انقلاب به پیروزی رسید.
وی در ادامه افزود: کسانی که با مباحث اجتماعی و جامعه‌شناسی آشنایی دارند به این امر واقف هستند که وقتی یک گفتمان جدید آغاز می‌شود یک دال مرکزی و یک محور اصلی دارد که حول آن گفتمان مدلول‌هایی وجود دارد که پیرامون آن می‌چرخند.

فرمانده اسبق لشکر سید الشهدا عنوان کرد: در انقلاب اسلامی دال مرکزی حکومت اسلامی و مدلول‌های آن استکبارستیزی، مبارزه با ستم، ظلم‌ستیزی، فداکاری، ایثار، شهادت، اخلاص، اخلاق و... بودند.
سردار عراقی بیان کرد: مستضعفین، پابرهنگان و متدینین پیرامون این گفتمان جدید جمع شدند و بر علیه گفتمان حاکم که گفتمان ظلم، ستم، فساد و... بود قیام کردند و توانستند به پیروزی برسند و البته خداوند نیز در این مسیر انقلابیون و متدینان را یاری کرد.
وی گفت: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی بود و توانست مردم را حول محور خود جمع کند به گونه‌ای که 98 درصد مردم به آن رای دادند و باید به این مهم توجه کنیم و نباید با عملکرد خود حکومت اسلامی را خدشه‌دار کنیم، زیرا مردم تا زمانی با ما هستند که از انقلاب فاصله نگرفته‌ایم.
رئیس اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: ما با عملکردمان می‌توانیم انقلاب اسلامی را تقویت کنیم و باید گفتار و رفتارمان یکسان باشد و اگر این گونه نباشد انقلاب آسیب می‌بیند و این خیانت به میراث خون شهدا است.
سردار عراقی تصریح کرد: چهار دهه است که از حکومت اسلامی می‌گذرد  و اگر در مملکت مشکلی وجود دارد مسئولان باید تلاش کنند تا این مشکلات برطرف شود، در حال حاضر جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا اعتبار بسیار خوبی دارد و ما نباید با عملکرد ناصحیح به اعتبار نظام خدشه وارد کنیم و باید سعی کنیم با گفتار و رفتار صیحیح اعتبار نظام را در داخل و خارج از کشور افزایش دهیم و اگر بد عمل کنیم تلاش‌های شهدا را زیرسوال برده‌ایم.
وی گفت: خوشبختانه در حال حاضر از یک امنیت مناسب و پایداری برخوردار هستیم و باید قدردان این امنیت باشیم، بشر از اول خلقت به دنبال مولفه‌ای به نام امنیت بوده است، زیرا امنیت مهمترین نیاز انسان است.
فرمانده اسبق سپاه محمد رسول الله گفت: یکی از وظایف هر ساختار سیاسی و دولتی حفظ امنیت است و امنیت دارای چهار مولفه است که اولی آن وجود نیروهای مسلح مقتدر است، اگر آمریکا تاکنون عملیات نظامی بر علیه ما انجام ندادن به این خاطر نیست که نخواسته، بلکه به این خاطر است که به خاطر قدرت و توانایی نیروهای مسلح ما نتوانسته کاری انجام دهد.
سردار عراقی عنوان کرد: دومین مولفه امنیت اقتصاد شکوفا، معیشت مردم و اشتغال است که اگر این موارد حل نشود امنیت ملی دچار مشکل می‌‍شود، سومین مولفه امنیت مداری قومی است، ایران اسلامی کشور پهناوری است که دارای اقوام و مذاهب مختلفی است و باید حقوق اقوام مختلف و مذاهب رعایت شود تا بتوانیم در کنار هم با امنیت کامل زندگی کنیم.
وی بیان کرد: چهارمین مولفه امنیت بالا بردن مقبولیت جمهوری اسلامی است و باید سخنان و عملکرد مسئولان یکی باشد تا این مقبولیت هر چه بیشتر شود.
سردار عراقی در پایان افزود: باید همه در رکاب ولایت و فرمان مقام معظم رهبری را شنوا باشیم تا ندای خانواده شهدای عزیز به ندای عدالت گستر امام زمان(عج) متصل شود.
در بخش دیگر این یادواره با اهدای لوح از خانواده شهدا تقدیر به عمل آمد.

 

دسته بندی: 
صنایع هوایی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط