گردهمایی مسئولین روابط عمومی وزارت دفاع برگزار شد

گردهمایی مسئولین روابط عمومی وزارت دفاع با حضور معاون تبلیغات و روابط عمومی وزارت دفاع، دبیر شورای اطلاع رسانی دولت، رئیس اداره اطلاع رسانی ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، معاون تبلیغات و روابط عمومی وزارت دفاع در این مراسم با گرامیداشت 27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات، مسئولین روابط عمومی را طلایه داران عرصه  فرهنگی در مقابله با جنگ نرم دشمنان علیه نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: روابط عمومی ها با توجه به مسئولیت خطیری که در حوزه ارتباطات درون و برون سازمانی به آنها محول شده است نقش به سزایی در ایجاد انگیزه، روحیه و نشاط انقلابی و اسلامی برعهده دارند.
عزت اله صفاران با بیان اینکه امروزه نقش ارتباطات و روابط عمومی در فعالیت های سازمانی، نقشی موثر است، افزود: جایگاه روابط عمومی به عنوان ابزار مدیریتی بر مبنای حرکت‌های علمی و حرفه‌ای از مشخصه‌های روابط عمومی در عصر ارتباطات قلمداد می شود.
وی با اشاره به فرمایش گهربار مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در  باب اهمیت حوزه  روابط عمومی که فرمودند «روابط عمومی بهترین نمایانگر اوضاع داخلی وزارتخانه از یک سو و از سوی دیگر منعکس‌کننده چگونگی مسایلی است که در آن نهاد می‌گذرد»، تصریح کرد: روابط عمومی ها به عنوان حلقه اصلی ارتباطات میان مدیران، کارکنان و جامعه، مسئولیتی خطیر به عهده دارند.
صفاران با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری ضرورت توجه و اهتمام به جایگاه، نقش و مسئولیت روابط عمومی در کشور به خصوص نیروهای مسلح با توجه به جایگاه خطیرشان در تامین امنیت ملی احساس می شود، خاطرنشان کرد: فعالان عرصه ارتباطات و روابط عمومی باید با به کارگیری منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اصول علمی و اخلاق حرفه ای، پاسخگوي نیازهای سازمان و عموم جامعه باشند.
رئیس اداره اطلاع رسانی ستاد کل نیروهای مسلح نیزبا بیان اینکه تعامل با رسانه های گروهی در سطح نیروهای مسلح به ویژه وزارت دفاع باید براساس دستورالعمل انتشار اخبار نیروهای مسلح باشد، اظهار داشت: با عنایت به اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) "وزارت دفاع را حساس ترین نقطه نظام جمهوری اسلامی می دانند" لذا تمام فرآیند انتشار اخبار در وزارت دفاع می بایست با رعایت کلیه ملاحظات صورت گیرد.
وی تعامل منطقی، صحیح و کاربردی اصحاب رسانه را حائز اهمیت دانست و افزود: مدیران ارشد وزارت دفاع می بایست به توانمندی های مسئولین روابط عمومی اطمینان پیدا کنند تا اطلاع رسانی درست و سریع صورت گیرد.
رئیس اداره اطلاع رسانی ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: اهمیت و حساسیت اخبار حوزه دفاعی وزارت دفاع می طلبد که روابط عمومی وزارت دفاع با توجه به رسالت قانونی و ذاتی خود به عنوان مرجع ارتباطات و رسانه ای و خبری وزارت دفاع فعالیت کند.
وی خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم که با وجود تلاش های دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی، با تلاش و هماهنگی رسانه های گروهی و مسئولین روابط عمومی وزارت دفاع و سازمان های تابعه، صنعت دفاعی به بهترین نحو معرف اقتدار و عزت ملی شده است.
علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت نیز با تبریک 27 اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی، تعامل، شفافیت و پاسخگویی را سه رکن اصلی کار در حوزه ارتباطات و روابط عمومی دانست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر تلاش در جهت ایجاد احساس رونق و نشاط در فضای عمومی کشور تصریح کرد: روابط عمومی ها باید برای انتشار اطلاعات و اخبار با رعایت ملاحظات سازمانی تلاش کنند.
وی یکی از برنامه های خود در دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت را برگزاری جلسات مشترک روابط عمومی های دستگاه های اجرایی با مدیران رسانه ها و اصحاب مطبوعات عنوان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با برگزاری چنین جلساتی هماهنگی بیشتری در حوزه رسانه ای ایجاد کنیم تا هم ما به موقع به رسانه ها اطلاع رسانی کنیم و هم آنها بتوانند در اسرع وقت در جریان برنامه های دولت قرار گرفته و متعاقباً اطلاع رسانی مناسبت تری به مردم داشته باشند.
سرهنگ داود عبدی مدیر کل روابط عمومی وزارت دفاع نیز با تبریک فرارسیدن 27 اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی و با بیان فعالیت های حساس این حوزه در راستای افزایش توان دفاعی و قدرت بازدارندگی اظهار داشت: روابط عمومی سازمان های تابعه وزارت دفاع برآنند تا با برنامه ریزی منسجم، دقیق، راهبردی و هدفمند وظایف خطیر خود را اجرایی و عملیاتی کنند.
وی افزود: متولیان روابط عمومی وزارت دفاع به عنوان سرداران جبهه فرهنگی با چشمانی باز و درک عمیق از شرایط کنونی و تهدیدات متنوع و ‌با تعامل تنگاتنگ با مدیران متعهد و متخصص وزارت دفاع و با حمایت‌های همه‌جانبه امیر سرتیپ حاتمی وزیر محترم دفاع‌، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، نقش تعیین‌کننده‌ای در ارتقاء اقتدار دفاعی و منزلت اجتماعی و مقابله با هجمه فرهنگی دشمن ایفا خواهند کرد.
انتهای پیام/
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع
ستاد وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط