پيش‌بيني 21 اقدام مهم براي تقويت بنيه دفاعي/توان موشكي ايران ارتقا مي‌يابد‌

به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع، امير سرتيپ امير حاتمي در نشست با اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با تشريح و تبيين برنامه 4 ساله دولت در حوزه دفاع اظهار داشت: اين برنامه با بهره‌گيري از نظرات تمامي نخبگان، انديشمندان، مديران ارشد، مديران سازمان‌ها ‌و اجماع همگان‌ و با مشورت با ستاد كل نيروهاي مسلح تدوين شده است.

وزير پيشنهادي دفاع با بيان اينكه در برنامه 4 ساله وزارت دفاع، 10 هدف و 13 اقدام و در مجموع 21 اقدام مهم براي تقويت بنيه دفاعي و پشتيباني از نيروهاي مسلح پيش‌بيني شده است، افزود: اقتدار، جايگاه و منزلت نيروهاي مسلح با اجراي اين برنامه ارتقاء خواهد يافت و ‌بر آن هستيم آمادگي نيروهاي مسلح را براي هرگونه تهديد احتمالي در هر سطح و شرايطي پشتيباني كنيم.

امير سرتيپ حاتمي يكي از مهم‌ترين اولويت‌هاي وزارت دفاع را مشاركت توسعه صادرات برشمرد و خاطرنشان كرد: لازم است با كمك مجلس شوراي اسلامي حمايت موثري ‌ براي اين مهم صورت گيرد.

‌وي با اشاره به اينكه وزارت دفاع در حوزه صادرات بسيار مي‌تواند نقش‌آفرين باشد، تصريح كرد: به منظور ‌توسعه و تقويت صادرات محصولات دفاعي‌ در دستور كار وزارت دفاع قرار گرفته است.

وزير پيشنهادي دفاع در بخش ديگري از سخنان خود با تشريح مهم‌ترين برنامه‌هاي 4 سال آينده وزارت دفاع تاكيد كرد:‌ ارتقاء توان موشكي، تجهيز، بازسازي و نوسازي ناوگان هوايي، دريايي، پدافندي، بالگردي، سامانه‌هاي راداري، الكترو‌نيك و اپتيك از برنامه‌هاي اصلي وزارت دفاع است.

وي ارتقاي كيفيت و استاندارد محصولات دفاعي را ‌ از نكات ‌حائز اهميت برنامه‌هاي آينده وزارت دفاع دانست و گفت:  تعامل حوزه صنعت دفاعي و دانشگاه بيش از گذشته استمرار خواهد داشت.

امير سرتيپ حاتمي افتتاح پايگاه ملي فضايي امام خميني (ره) را از افتخارات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران دانست و گفت: فعاليت‌هاي ما در ادامه تلاش‌هاي شبانه‌روزي سردار دهقان خواهد بود تا برنامه‌هاي هدفمند وزارت دفاع مراحل تكميلي را طي كند.‌   

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط