پدافند هوایی بازدارندگی ایجاد کرده/ نیاز به تقویت کمی و کیفی پدافند هوایی داریم

 امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء و در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته دولت طی سخنانی اظهار داشت: آنچه که امروز دیده شد، نشان‌دهنده شور و نشاط و روحیه انقلابی در کنار علم و دانش حاصل بسیار خوب و خوشحال‌کننده‌ای داشت.

وی افزود: ما در دولت دوازدهم با توجه به اهمیت پدافند و فرمایشات مقام معظم رهبری در این رابطه و همین‌طور تاکید ریاست محترم جمهور تقویت پدافند هوایی در برنامه‌ها دیده شده است. ما در هر 3 سطح ارتفاع پست، متوسط و بالا نیاز به تقویت کمی و کیفی پدافند هوایی داریم.

وزیر دفاع تصریح کرد: با توجه به حجم نیاز یک تمرکز جدی‌تر در ارتفاع پست خواهیم داشت.

امیر حاتمی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای احیای پرداختی حق ترانزیت هواپیماهای عبوری از آسمان ایران به قرارگاه پدافند هوایی که در سال 93 در مجلس مطرح شده بود دارید، اظهار داشت: این موضوع کاملا درست است و کاری که قرارگاه پدافند هوایی برای کنترل آسمان کشور و حفظ این امنیت انجام می‌دهد و برای کشور افتخارآمیز است، این قرارگاه حتما باید مورد مساعدت قرار بگیرد و من هم به نوبه خودم این موضوع را پیگیری می‌کنم.

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء نیز در ادامه گفت: امیر حاتمی در گذشته بخش‌های پدافند هوایی را در ستاد کل ارزیابی می‌کردند اکنون نیز که حدود 8 سال است در وزارت دفاع حضور دارند، مطمئن هستیم همان تدابیر خوبی که در ستاد کل داشتند محقق خواهند کرد تا پدافند هوایی بیش از پیش ارتقاء عملکرد داشته باشد.

امیر حاتمی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه سطح کار علمی و عملی در قرارگاه پدافند هوایی را چگونه ارزیابی می‌کنید، عنوان کرد: چهره‌هایی که من امروز با آنها ملاقات کردم در رابطه با کارهای خوبی توضیح می‌دادند که بحمدالله نشاندهنده این است که این افراد انسان‌هایی عالم و با روحیه انقلابی و جهادی هستند و این وضعیت در قرارگاه پدافند هوایی بسیار امیدوارکننده است.

وی ادامه داد: امروز با تمام تهدیداتی که علیه ما وجود دارد و در سال‌های اخیر شدیدتر هم شده و اگر جملات زشتی مانند گزینه‌های روی میز علیه ایران به نتیجه نرسید یکی از علل اصلی آن قدرت بازدارندگی کشور است که در این باره پدافند هوایی جایگاهی ویژه دارد زیرا قدرت اصلی دشمن ما، هوایی است و پدافند هوایی باید بتواند این بازدارندگی را ایجاد کند که الحمدالله این اتفاق افتاده است.
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط