ولایت فقيه‌ عمود خیمه‌ نظام اسلامي است

مراسم بزرگداشت شهید کاظمی، با مداحی حاج مهدی سماواتی، سخنرانی حجت‌الاسلام محمد مهدی ماندگاری و اجرای گروه همسرایی نسیم قدر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع هوافضا، حجت الاسلام ماندگاری در جمع کارکنان سازمان هوافضا وزارت دفاع ، با اشاره به آیه شریفه « یا اَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم» (محمد:7) ، ثبات قدم و عاقبت به خیری را سربلندی لحظة مرگ عنوان و خاطرنشان کرد: همة ما یقین داریم که پایان زندگی ما مرگ است؛ اما نمی دانیم این مرگ با سربلندی است یا سرافکندگی. خداوند در این آیه، سربلندی و عاقبت به خیری را برای ما ضمانت می کند؛ اما ایمان و یاری خدا را دو شرط اساسی نصرت و یاری خود می داند.
وی در این خصوص افزود: برخی مثل طلحه و زبیر در مقطعی از عمرشان دین خدا را یاری کردند، اما چون این یاری بر اساس دنیا طلبی بود، خدا آنها را یاری نکرد و عاقبت به خیر نشدند. در پیروزی انقلاب اسلامی نیز جنبش های مختلفی، مثل سازمان مجاهدین خلق نقش داشتند، اما چون یاریشان نسبت به انقلاب بر اساس ایمان نبود و در پی پُست و سهم خواهی بودند، عاقبت به خیر نشدند.
ماندگاری بالاترین امتیاز شهدا را عاقبت به خیری خواند و تصریح کرد: شهید کاظمی و سایر شهدا، چون با ایمان خدا را یاری کردند، خدا نیز آنها را یاری کرد؛ ایمانشان حفظ شد و عاقبت به خیر شدند.کاظمی  زمانی که  فرمانده نیروی زمینی سپاه شد برای نیروهایش اینگونه صحبت می کرد: ما قرار بود در جبهه شهید شویم، اما نشدیم؛ الان نیروهای ما به دید یک شهید به ما نگاه می کنند؛ بیایید با رفتارمان آبروی شهدا را نبریم.
این کارشناس مسائل مذهبی نصرت خدا را در سه حوزه و مبتنی بر سه اعتقاد عنوان و تشریح کرد: یاری خدا یعنی اولاً یاری دین خدا، با این اعتقاد که دین پناهگاه است « کَلِمَةُ لا اِلهَ اِلَّا الله حِصنی»؛ در آخر الزمان زلزله های معنوی و اعتقادی می آید؛ هر کس داخل حصن دین خدا باشد حفظ می شود. ثانیاً یاری ارزش های دین خدا، با این باور که ارزش ها زینت انسان است؛ و ثالثاً یاری ولیّ خدا، با این اعتقاد که ولایت اسباب امنیت و حفاظت است « بَقِیَّةُ اللهِ خَیرٌ لَکُم اِن کُنتُم مُؤمِنینَ وَ ما اَنَا عَلَیکُم بِحَفیظ». ولایت عمود خیمة نظام است؛ اگر عمود نباشد، خیمه قوامی ندارد. مملکت ما چون ولایت دارد امنیتش از همه جا بیشتر است. هر چند می خواهند امنیتش را با فتنه ها خدشه دار کنند؛ اما به فرموده امام خمینی(ره) تا زمانی که مردم پشتیبان ولایت فقیه باشند، دشمن هرگز نمی تواند آسیبی بزند.
انتهای پیام /

دسته بندی: 
صنایع هوافضا

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط

  • با حضور وزیر دفاع؛
    خط تولید موشک هوا به هوای فکور با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، مراسم افتتاح خط تولید موشک هوا به هوای فکور با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای...