همکاری مشترک در زمینه مدیریت دانش عملیات مین و استانداردهای بین المللی

به منظور اجرای برنامه عملیات مین و مواد منفجر نشده به جامانده از جنگ تحمیلی در ایران، تفاهم نامه همکاری مشترک میان مرکز مین زدایی جمهوری اسلامی ایران و کمیته بین المللی صلیب سرخ منعقد شد.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ؛ در این تفاهم نامه که به امضای سردار محمد حسین امیر احمدی رئیس مرکز مین  زدایی جمهوری اسلامی ایران و اولیویر مارتین رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در جمهوری اسلامی ایران رسید؛ دو طرف بر ارتقاء آگاهی در خصوص خطرات مین و مواد منفجره به جا مانده از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در استان های آذربایجان غربی، کردستان ، کرمانشاه، ایلام و خوزستان تأکید کردند.
در این تفاهم نامه دوجانبه، طرفین بر همکاری مشترک در زمینه برنامه های آموزش خطر مین و اجرای اثر بخش در ایران توافق و بر همکاری مشترک در زمینه مدیریت دانش عملیات مین و استانداردهای بین المللی شامل تبادل تجربه و برگزاری رویدادهای تخصصی و دیگر فعالیت های مرتبط تاکید نمودند.
همکاری مشترک برای ارائه خدمات حمایتی از قربانیان مین از جمله مصدومین مردمی در دریافت پروتز و اندام مصنوعی و تأمین و تسهیل فعالیت های ایمن در مین زدایی بشردوستانه از طریق ارائه تجهیزات و برگزاری جلسات فنی از دیگر مفاد این تفاهم نامه به شمار می رود.
پس از امضای تفاهم نامه سردار امیر احمدی از تلاش کمیته بین المللی صلیب سرخ در خصوص اهدای تجهیزات حفاظت فردی به ایران تشکر و قدردانی کرد و اظهار امیدواری نمود: با امضای تفاهم نامه ضمن گشایش فصل تازه ای از همکاری های فی ما بین ، بتوان با هم اندیشی و برنامه ریزی مناسب، زمینه های هرچه بهتر و بیشتر همکاری و مشارکت میان دو  نهاد به منظور رسیدن به اهداف مشترک را فراهم ساخت .
در ادامه اولیویر مارتین رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران نیز گفت:امضا تفاهم نامه دو جانبه می تواند چارچوبی مناسب برای همکاری فی مابین باشد.
وی افزود: کمیته بین المللی صلیب سرخ تلاش خود را برای همکاری با مرکز مین زدایی جمهوری اسلامی ایران به کار بسته و از هرگونه مساعدتی در این راه دریغ نخواهد کرد.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط