همايش فرصت­ هاي سرمايه­ گذاري و توسعه پايدار سواحل مكران برگزار مي­ شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از برگزاری همايش بزرگ فرصت­هاي سرمايه ­گذاري و توسعه پايدار سواحل مكران در تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه جلسه راهبردی وزارت دفاع با بیان اینکه اسفند ماه سال جاري همايش بزرگ فرصت هاي سرمايه­ گذاري و توسعه پايدار سواحل مكران در تهران برگزار مي­ شود، اظهار داشت: قطعا اين همايش فرصت بسيار مناسبي براي سرمايه­ گذاران بخش خصوصي داخلي و خارجي خواهد بود تا از نزديك با فرصت­ هاي بي­نظير منطقه در حوزه­ هاي نفت و گاز و پتروشيمي، ترانزيت و حمل و نقل گردشگري و توسعه شهرهاي جديد و ... آشنا شوند.
دبير ستاد توسعه سواحل مكران با اشاره به برنامه­ های دولت دوازدهم براي معرفي فرصت­ هاي سرمايه­ گذاري اين منطقه به سرمايه­ گذاران افزود: با عنايت به تاكيدات مقام معظم رهبري (مدظله العالی)در خصوص توسعه سواحل مكران و برنامه­ هاي کلان دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی، مطالعات طرح جامع پهنه­ بندي منطقه انجام و پروژه­ هاي خوبي در حوزه­ هاي اقتصادي، اجتماعي در طول منطقه تعريف شده است.
وی افزايش ظرفيت پذيرش و ترخيص بار بندر شهيد بهشتي از 2.5 ميليون تن به 8.5 ميليون تن، افتتاح فرودگاه دو منظوره جاسك و ... را از جمله پروژه­ های به بهره­ برداري رسيده در سال جاری برای توسعه سواحل مکران اعلام کرد و گفت: دولت اقدامات ارزشمندی برای توسعه این سواحل در دست اقدام دارد که امیدواریم این پروژه­ ها، زمینه حضور سرمایه­ گذاران را در منطقه فراهم کند.
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط