نیروهای دریایی سپاه و ارتش به دستاوردهای سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع افتخار می کنند

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه نیروهای دریایی سپاه و ارتش به دستاوردهای سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع افتخار می کنند، گفت:  برای حضور قدرتمند در آب های آزاد به دستاوردهای ارزشمند سازمان صنایع دریایی نیاز داریم.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر دریادار حبیب الله سیاری در جمع کارکنان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با اشاره به موقعیت ژئوپلوتیک کشورمان از لحاظ جغرافیایی اظهار داشت: کشورمان در موقعیتی قرار گرفته که هم در شمال  و هم در جنوب دریا دارد؛ در شمال 700 تا 800 کیلومتر مرز دریایی و در جنوب نزدیک 1200 کیلومتر در خلیج فارس مرز داریم که یک مزیت مهم برای کشور است.
وی با بیان اینکه 90 درصد صادرات و واردات کشور از طریق یک سوم مرز دریایی انجام می شود، افزود: خلیج فارس که به انبار انرژی دنیا معروف است فقط یک راه به بیرون دارد و آن هم تنگه هرمز می باشد.
امیر دریادار سیاری با بیان اینکه از سواحل مکران به دریاهای آزاد وصل می شویم، ادامه داد: فرمانده معظم کل قوا فرمودند ما از طریق سواحل مکران به چهار گوشه دنیا راه داریم و ببینند چه موقعیت ویژهای برای ما به وجود می آورد.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این موقعیت دریایی باید باعث توسعه دریامحور کشور شود، گفت:  حتما یک نیروی دریایی ممتاز و برجسته می خواهیم که امنیت را در دریاها برقرار کند و  اگر در این حوزه قدرت نداشته باشیم دیگران منابع خلیج فارس را به تاراج می برند.
امیر دریادار سیاری با بیان اینکه توسعه سواحل مکران توسعه کشور را به دنبال دارد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  فرمودند سواحل مکران و دریای عمان و حضور در منطقه یک گنج و ذخیره است؛ لذا نیروی دریایی ارتش در تلاش برای تحقق این فرمان فرمانده معظم کل قواست.
وی "زیرساخت، نیروی انسانی مناسب و تجهیزات" را سه مولفه برای حضور قدرتمند در آب های آزاد برشمرد و گفت: در حال حاضر حفاظت از خلیج فارس برعهده نیروی دریایی سپاه است و نیروی دریایی ارتش هم از شرق جزایر لارک تا مدار 10 درجه باب المندب و خلیج عدن حضور دارد لذا برای انجام این ماموریت های مهم نیازمند تجهیزات مدرن هستند که در اینجا اهمیت صنایع دریایی وزارت دفاع مشخص می شود.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع باید تجهیزات متناسب با ماموریت نیروهای مسلح در آب های آزاد طراحی و تولید کند، اضافه کرد: امروز به دستاوردهای سازمان صنایع دریایی افتخار می کنیم.
 انتهای پیام/
 

دسته بندی: 
صنایع دریایی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط