نهمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح برگزار مي‌شود


‌ نهمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح به ميزباني وزارت‌ دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و با حضور 1700 نفر از دندانپزشكان نيروهاي مسلح برگزار مي‌شود
به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع، دکتر قاسم رجب‌بلوكات دبير نهمين كنگره دندانپزشكي نيروهاي مسلح امروز در نشست خبري هدف از برگزاري اين كنگره را تقويت علمي دندانپزشكان نيروهاي مسلح و آشنايي با جديدترين متدهاي درمان روز دنيا برشمرد و اظهار داشت: اين كنگره با شعار "دندانپزشكي مدرن؛ رويكردها و دستاوردها" و به مدت دو روز در تهران برگزار مي‌شود.
وي با بيان اينكه اولين كنگره دندانپزشكي سال 84 برگزار شد، افزود: چند سالي ‌است كه این کنگره به صورت دوسالانه برگزار مي‌شود و نهمین دوره با حمایت امیر وزیر دفاع و به ميزباني وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و توسط كلينيك دندانپزشكي شهيد چمران اجرايي مي‌شود.
دبير نهمين كنگره دندانپزشكي نيروهاي مسلح با بيان اينكه مقدمات برگزاري كنگره از يك سال پيش آغاز شده است، تصريح كرد: تاكنون 1700 نفر براي حضور در نهمين كنگره ثبت‌نام كرده‌اند كه بالغ بر 1200 نفر از دندانپزشكان مجرب نيروهاي مسلح هستند.
رجب‌بلوكات با تقدير از كمك‌هاي ستاد کل نیورهای مسلح و معاونت‌هاي بهداشت و درمان سپاه پاسداران، ارتش جمهوري اسلامي ايران و نيروي انتظامي در برپايي هر چه باشكوه اين كنگره خاطرنشان كرد: در اين اجلاس ضمن افزايش بار علمي  شركت‌كنندگان با برپايي بيش از 100 سخنراني و پنل، در نظر است تكنيك‌هاي روز دنيا در حوزه دندانپزشكي را به صورت عملي به نمايش بگذاريم.
دبير نهمين كنگره دندانپزشكي نيروهاي مسلح با بيان اينكه شركت در اين كنگره براي دندانپزشكان نيروهاي مسلح يك اميتاز ويژه محسوب مي‌شود، گفت: در اين دوره با استقبال بسيار خوبي براي شركت در كنگره نهم مواجه شديم.
وي يكي از راه‌هاي افزايش سطح علمي دندانپزشكان کشور را برگزاري و حضور در چنين كنگره‌هايي عنوان كرد و ادامه داد: در اين كنگره سخنراني های تخصصي با بهره‌گيري از اساتيد ممتاز دانشگاهي و مراكز تحقيقاتي براي ارائه جديدترين دستاوردهاي علمي خواهيم داشت.
دبير نهمين كنگره دندانپزشكي نيروهاي مسلح با بيان اينكه در اين كنگره معرفي توانمندی های حوزه صنعت دفاعی در ساخت تجهيزات دندانپزشكي را خواهيم دید، اضافه كرد: در كنگره نهم براي نخستين بار سلول‌هاي بنيادي به عنوان يك پنل ويژه در حوزه بافت دندان را با بهره‌گيري از اساتيد پژوهشكده رويان خواهيم داشت.
در ادامه این نشست دکتر قاسمی دبیر اجرایی و دکتر مترجمی دبیر علمی همایش نیز گزارشی از روند برگزاری نهمین کنگره دندانپزشكي نيروهاي مسلح در حوزه اجرایی و علمی ارائه کردند.

 

 
انتهای پیام/
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط