مسجد اهدایی کارکنان وزارت دفاع در مناطق زلزله زده کرمانشاه به بهره برداری رسید

مسجد شهدای وزارت دفاع اهدایی کارکنان وزارت دفاع به مردم مناطق زلزله زده در محل یادمان شهدای بازی‌دراز با حضور جمعی از مسئولان وزارت دفاع و استانی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، مسجد شهدای وزارت دفاع در منطقه زلزله زده روستای «شنغال خالدی» شهرستان گیلانغرب با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، معاون مهندسی وزارت دفاع،  معاون منابع انسانی وزارت دفاع، معاون فرهنگی وزارت دفاع، استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئولان وزارت دفاع به بهره برداری رسید.
امام جمعه کرمانشاه در آئین بهره برداری از این مسجد با قدردانی از مجموعه وزارت دفاع برای ساخت مسجد دهستان دیره در گیلانغرب، از مسجد به عنوان پایگاه، مقر فرماندهی، تصمیم گیری و تصمیم سازی و مرکز مدیریت در هر منطقه ای یاد کرد.
آیت الله مصطفی علما افزود: همه وظیفه داریم در حفظ و نگهداری مساجد به عنوان پایگاه عبادی، فرهنگی، علمی و سیاسی کوشا باشیم چرا که چیزی که ماندگار است آثار و نتایج خیر است.
وی با قدردانی از زحمات استاندار کرمانشاه و مسئولان دستگاه های اجرایی ذیربط در حادثه زلزله بیان کرد: دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی، خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم است چرا که لذت بخش ترین کار ، خدمت به مردم و بندگان خداست.
مدیر ارشد استانی وزارت نیز در این مراسم گفت: این مسجد با زیربنای 200 مترمربع زیربنا، ظرف چهار ماه و با صرف 300 میلیون تومان اعتبار از محل کمک های کارکنان وزارت دفاع در مسیر کاروانهای راهیان نور به ارتفاعات بازی دراز احداث شده است.
نورالدین ارباب پوری افزود: این مسجد علاوه بر استفاده دینی و مذهبی مردم روستای شنغال خالدی، محل استقبال و ارائه خدمات به کاروان های راهیان نور در محور بازی دراز نیز خواهد بود.
وی ادامه داد: در جریان حادثه زلزله سال گذشته در غرب کرمانشاه ، وزارت دفاع با استفاده از تمامی امکانات و تجهیزات در مراحل امدادرسانی، آواربرداری، اسکان موقت و دائم نقش موثری ایفا کرد و اکنون نیز مسئولیت احداث 70 واحد مسکونی در روستای قلعه واری شهرستان سرپل ذهاب را برعهده دارد که از 90 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردارند.
این نخستین مسجد احداثی در مناطق زلزله زده شهرستان گیلانغرب است که امروز افتتاح شد.
گفتنی است پس از وقوع زلزله 7.3 ریشتری در استان کرمانشاه، بلافاصله امير سرتيپ حاتمي وزير دفاع به معاون مهندسي و پدافند غيرعامل و مديران ارشد وزارت دفاع در کرمانشاه دستور داد با هماهنگي ساير سازمان‌ها و نهادهاي وابسته به وزارت دفاع و  بسيج امکانات براي امدادرساني به زلزله‌زدگان اقدام فوري را به عمل آورند.‌
همچنین امیر سرتیپ حاتمی به همراه جمعی از مدیران این وزارتخانه برای نظارت بر اجرای اقدامات وزارت دفاع در مناطق زلزله‌زده و نحوه خدمات‌رسانی در کرمانشاه حضور یافت و کلنگ ساخت مسجد را در محل یادمان شهدای بازی‌دراز در روستای «شنغال خالدی» ‌به زمین زد و مقرر شد این مسجد با کمک‌های مالی کارکنان وزارت دفاع برای مردم این روستا در مجاورت یادمان شهدای عملیات بازی دراز ساخته شود.
این مسجد که هدیه وزارت دفاع به مردم این روستاست به نام یک هزار شهید صنعت دفاعی نامگذاری شده است.

 

گزارش تصویری- بهره برداری از مسجد وزارت دفاع در مناطق زلزله زده – اهدایی کارکنان وزارت دفاع

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط