مجموعه بنیاد تعاون افتخار امر معنوی و الهی خدمت رسانی به کارکنان را بر پیشانی خود دارد

حجت الاسلام و المسلمین قندهاری: بنیاد تعاون وزارت دفاع  به عنوان یک مجموعه خدمت رسان به خانواده های کارکنان افتخار این امر معنوی و الهی را بر پیشانی خود دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، حجت الاسلام و المسلمین قندهاری با حضور در جمع مدیران ارشد بنیاد تعاون وزارت دفاع، با تبریک اعیاد شعبان بویژه میلاد امام زمان (عج) اظهار داشت: این ماه، ماه تقرب، بندگی خالصانه و آماده شدن  برای مهمانی خداست.
وی با درود به خانواده شهدا و مخصوصا مادران شهید گمنامی که سال های سال منتظر بازگشت فرزند خود به آغوش خانواده بودند بیان کرد: منتظران حضرت حجت نیز باید چنین حسی برای مفهوم انتظار داشته باشند و البته اولیای الهی همواره اینگونه بودند و خود را در برابر معصوم  حاضر می دیدند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به آیه 54 سوره مائده اظهار داشت: این آیه در شأن منتظران واقعی حضرت نازل شده است که در آن می شود ویژگی های منتظران واقعی را بررسی و کشف کرد.
وی در همین زمینه با برشمردن اوصاف منتظران واقعی با توجه به آیه فوق الذکر بیان کرد: خدمت رسانی به مردم، تواضع و فروتنی، دشمنی با دشمنان خدا و رعایت خطوط فاصل با دشمن، برتری جستن نسبت به کافران، مجاهدت در راه خدا و عدم خوف از سرزنش دیگران نسبت به خد از جمله صفاتی است که منتظران ظهور در وجود خود نهادینه کرده اند.
حجت الاسلام و المسلمین قندهاری با اشاره به آیه 2 سوره مائده که می فرماید «در نیکوکاری و پرهیزگاری با یکدیگر همکاری کنید...» تصریح کرد: این عبارت در قالب یک واجب دینی و تکلیف الهی مطرح شده است و خداوند از ما خواسته است تا در همه حالات زندگی و در همه ابعاد آن به کمک دیگران برخیزیم و هرچه از دست ما برمی‌آید در قالب نیکوکاری و پرهیزگاری انجام دهیم و بنیاد تعاون وزارت دفاع  به عنوان یک مجموعه خدمت رسان به خانواده های کارکنان افتخار این امر معنوی و الهی را بر پیشانی خود دارد.
وی افزود: در اهمیت کارگشایی و خدمت به دیگران همین بس که پیامبرگرامی‌اسلام(ص) آن را معیار و ملاک مسلمانی دانسته و فرموده است: کسی که صبح کند و به مسائل مسلمانان همت نگمارد، مسلمان نیست.
حجت الاسلام و السملین قندهاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت «دفتر خط مشی های مکتبی» به عنوان یکی از اصول و کارکردهای سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع تصریح کرد: ما در سازمان همواره با ابلاغ خطی مشی های مکتبی با بهره گیری از فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سعی کرده ایم با نهایت دقت تدابیر فرمانده معظم کل قوا را سرلوحه برنامه ها و فعالیت های خود قرار دهیم .
وی در همین زمینه افزود: مدیران سازمان های تابعه وزارت دفاع نیز بایستی با ابلاغ این خط مشی ها  به سازمان های تحت امر خود نهایت تلاش خود برای اجرایی شدن فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به کار گیرند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان مأموریت مهم دفتر خط مشی های مکتبی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، انطباق تمامی دستورالعمل ها  با مبانی شرعیه و تهیه مطلب، پاسخگویی به سوالات شرعی سازمانی  و مطالعه و مداقه و اطلاع از نتیجه آن جهت بهره برداری سازمان ها و کارکنان و در نهایت  نظارت شرعیه  بر مسائل اقتصادی و بررسی در حوزه های اقتصادی را از مهم ترین رسالت های  دفتر خط مشی های مکتبی برشمرد.  
انتهای پیام/
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط