قدرت موشکي ما يک قدرت دفاعي بازدارنده است

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: توان دفاعي را آنقدر افزايش مي‌دهيم که کسي جرات تعرض به ايران را نداشته باشد و بداند پاسخ ايران کوبنده و دندان شکن خواهد بود.
سرتيپ ستاد امير حاتمي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، به منظور بررسي و تشريح دستاوردهاي حوزه نظامي، همزمان با هفته دولت، در برنامه زنده تلويزيوني «تيتر امشب» شبکه خبر حاضر شد.
امير حاتمي در اين برنامه اظهار داشت: مهمترين اصل دکترين دفاعي ايران دفاع همه جانبه با رويکرد بازدارندگي فعال است و اگر دشمني قصد تعرض به ايران را داشته باشد، همه مولفه هاي قدرت نظام به کمک دفاع خواهد آمد.
وي افزود: توان دفاعي را آنقدر افزايش مي‌دهيم که کسي جرات تعرض به ايران را نداشته باشد و بداند پاسخ ايران کوبنده و دندان شکن خواهد بود.
وزير دفاع گفت: تقويت قدرت دفاعي کشور همواره اولويت ماست و با استفاده از تمام توان در وزارت دفاع، در اين راستا تلاش مي‌کنيم.
اميرحاتمي تصريح کرد: در حوزه‌هاي موشکي دريايي هوايي و زميني و پدافند اولويت‌هاي مشخصي داريم.
وي ادامه داد: توان موشکي امروز ايران توان خوبي است و يکي از مولفه هاي اصلي بازدارندگي توان موشکي کشور است.
وزير دفاع گفت: همانطور که ما براي تقويت توان دفاعي تلاش مي‌کنيم، دشمنان هم سعي بر تضعيف آن دارند اما ما به دقت آنها را رصد کرده و متناسب با آنها خودمان را تقويت مي‌کنيم.
امير حاتمي افزود: در حوزه موشکي، دشمن روي سامانه ضدموشک كار مي‌کند و ما افزايش قابليت‌هاي موشکي را دنبال مي‌کنيم.
وي خاطرنشان کرد: اميدوارم هيچ وقت دشمنان جسارت آزمايش توان موشکي ما را به خودشان ندهند که البته پاسخ ايران کوبنده و دندان شکن خواهد بود.
وزير دفاع اظهار داشت: قدرت، برد و توان موشکهاي ما پاسخگوي نيازهاي ما است.
حاتمي در پاسخ به اين سوال که گويا برخي هم در داخل با انتقاد از توان موشکي، آن را تحريک‌آميز مي‌دانند، گفت: البته من انتقاد داخلي به توان موشکي را بصورت جدي در جايي نديدم اما اگر به صحنه واقعي پيش روي خود نگاه کنيم، روشن است که اگر توان بازدارندگي نداشته باشيم، چشمهايي هستند که به کشورمان طمع داشته باشند.
وي افزود: قدرت موشکي ما يک قدرت دفاعي بازدارنده است و اگر بخواهيم در آرامش و امنيت باشيم، حتما بايد کساني که نظر سو به کشور دارند پاسخ دندان شکني دريافت کنند که يکي از مولفه هاي آن، قدرت موشکي است.
وزير دفاع گفت: ما امروز با تهديدات متنوعي مواجهيم که شامل تهديدات تروريستي و تکفيري و يا تهديدات هوايي و دريايي مي‌شود. ما با دفاع بومي براي همه اينها برنامه ريزي کرده ايم و داراي توان متوازن در همه حوزه ها هستيم.
امير حاتمي با بيان اينکه توان دفاعي ما در همه حوزه‌ها در جايگاه خود توان مناسبي است، تصريح کرد: امروز تهديد فعال منطقه، جنگهاي نيابتي و تهديدات تکفيري است که با تلاش جبهه مقاومت ناکارآمدي آنها هم نمايان شده است.
وي تاکيد کرد: ما در منطقه اي هستيم که طمع زيادي در آن وجود دارد اما سياست ايران، سياست اصولي و پايدار بوده و تاکيد کرديم امنيت منطقه بدون دخالت قدرتهاي فرامنطقه اي محقق مي‌شود.
وزير دفاع گفت: حمايت از محور مقاومت هم در راستاي ايجاد امنيت در منطقه و مقابله با زياده خواهي دشمنان توسط خود کشورهاي منطقه صورت مي‌گيرد.
امير حاتمي افزود: حمايتها از جبهه مقاومت بصورت مستشاري و به درخواست خود کشورها صورت گرفته است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود، درخصوص برنامه‌ريزي براي تقويت حوزه هاي ديگر ازجمله هوايي، تصريح کرد: حوزه هوايي يکي از حوزه هايي است که الان بايد بيشتر به آن بپردازيم.
وزير دفاع گفت: در حوزه جنگنده هاي سنگين برنامه داريم و مقدمات کار و مطالعات اوليه انجام شده است و ما بايد به سمت يک قدرت هوايي راهبردي برويم.
اميرحاتمي گفت: همه سامانه هاي اس300 خريداري شده، در کشور مستقر شده اند و بخش هاي حساس و حياتي کشور را تحت پوشش دارند.
وي افزود: اين سامانه از سامانه هاي خوب و بروز پدافند است و مي‌تواند اهداف متعددي را رهگيري، کشف و به آنها حمله کند. برد موشک آن ٢٠٠ کيلومتر است و ارتفاع ٢٧ کيلومتر را پوشش مي‌دهد.
وزير دفاع گفت: در حوزه ارتفاع بلند، بزودي سامانه بومي باور٣٧٣ را در کنار اس300 خواهيم داشت.
امير حاتمي افزود: باور٣٧٣ بيش از ٨٥ درصد پيشرفت داشته و نسبت به اس300 بروزتر است.
وي در ادامه تصريح کرد: امروز بيش از ١٠ هزار پروژه تحقيقاتي انجام شده يا در حال انجام با دانشگاه ها يا شرکت هاي دانش بنيان داريم و  در مجلس هم اعلام کرديم، سرمايه گزاري جديدي در وزارت دفاع نمي‌کنيم که نشود آن را در جامعه انجام داد.
وزير دفاع درخصوص معيشت کارکنان نيروهاي مسلح نيز گفت: مهمترين کاري که بايد دنبال کنيم، تحقق قانون خدمات کشوري درمورد نيروهاي مسلح است. اين را پيگيري خواهم کرد تا انجام شود.
امير حاتمي در بخش ديگري از سخنان خود، درخصوص هماهنگي و همدلي ميان سپاه و ارتش و نيز تبريک فرماندهان سپاه از انتصاب يک ارتش به وزارت دفاع اظهار داشت: در سايه فرماندهي حکيمانه و مقتدرانه رهبري، امروز از وحدت و انسجام خوبي در نيروهاي مسلح برخورداريم و کاملا طبيعي بود که همه فرماندهان نيروهاي مسلح از سپاه و ارتش و ناجا از نماد نيروهاي مسلح در دولت حمايت کنند و ما هم پشتيبان و خدمتگزار همه نيروهاي مسلح هستيم.
وي افزود: همه ما مثل يک خانواده هستيم و اگر رقابتي هم مي‌شود، در مقابل دشمن بسيار منسجم و محکم هستيم.
وزير دفاع درخصوص ديدار با رهبري و تدابير ايشان براي تقويت بنيه دفاعي گفت: در ديدار رهبري، موارد متعددي مطرح شد اما از مواردي که خيلي بايد توجه کنيم، گذر زمان بود که تذکر محکمي دادند. ايشان تاکيد کردند زمان خيلي زود مي‌گذرد اما توجه کنيد که اميرکبير همه کارهايش را ظرف 3 سال انجام داد، پس مي‌شود در اين ٤ سال در عين اينکه کوتاه است، کارهاي ماندگاري صورت بگيرد.
امير حاتمي اضافه کرد: يکي از برنامه‌هاي ما توليد محصولات دفاعي اقتصادي باتوجه به اقتصاد مقاومتي است و بايد توجه داشته باشيم که ٢درصد از توليد ناخالص داخلي را صرف موضوعات نظامي و امنيتي مي‌کنيم.
وي در پايان بار ديگر با تاکيد بر تقويت توان موشکي گفت: ما در هر دو حوزه موشکهاي کروز و بالستيک، قابليتها را افزايش خواهيم داد و چون موضوع سرعت در موشک‌هاي کروز يک موضوع اساسي است، کار ويژه اي در اين باره در دستور داريم.
وزير دفاع خاطرنشان کرد: در موشک‌هاي بالستيک نيز ايجاد قدرت مانور بيشتر و پايين آوردن قيمت با حفظ کيفت را دنبال مي‌کنيم.
ح.اب1529
انتهاي پيام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط