صنعت دفاعی توانایی تولید محصولات استراتژیک دفاعی را دارد‌/تمام نیازمندی‌های دفاعی نیروهای مسلح را تامین می‌کنیم

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به این‌که امروز جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت ها به قدرت برتر تولید در صنعت دفاعی تبدیل شده است، گفت: همه نوع تجهیزات مدرن و مورد نیاز را خودمان تامین می کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوطالب شفقت امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهواز که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: به مناسبت 31 شهریور ماه به دستور وزیر دفاع در 10 تا 15 مراکز استان کشور معاونین و مدیران سازمان مامور شدند که به این مناسبت گزارش دهند.
وی با تبیین واقعیت‌های دوران طاغوت در حوزه صنعت دفاعی بیان کرد: در این دوران میزان وابستگی در صنعت دفاعی به آمریکا و کشورهای بیگانه بسیار بالا بود.
رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر عنوان کرد: در دوران طاغوت دخالت‌ها در همه ماموریت‌ها اعم از در مجلس قانون‌گذاری، انتصابات، صنعت و تجارت، صنعت نفت و در همه کشور بیگانگان دخالت و نفوذ داشتند.
وی با اشاره به دخالت و نفوذ سیطره‌دار استکبار جهانی به صنعت دفاعی در دوران طاغوت‌ افزود: نیروهای مسلح در این دوران در اختیار بیگانگان بود؛ مبنای توازن قدرت بین غرب و شرق بود و ایران نیز به غرب بود و به عنوان پایگاه آمریکایی‌ها نقش ایفا می‌کرد.
سردار شفقت با اشاره به این‌که در دوران طاغوت ایران با خرید تجهیزات به عنوان ژاندار منطقه نقش ایفا می‌کرد، گفت: در دوران کنونی نیز کشورهای کوچک منطقه به میزان فرودگاه تجهیزات نظامی و سلاح نظامی خریداری می‌کنند.
معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عنوان کرد: صنعت دفاعی کشور در دوران طاغوت در حد تجهیزات اولیه سلاح انفرادی،  تامین مهمات و تعمیر و نگهداری برخی تجهیزات بود و 40 هزار مستشار آمریکایی در نیروهای مسلح ایران حتی در جایگاه‌های مدیریتی نفوذ و حضور داشتند.
وی ادامه داد: امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران تحولات عظیمی از سال 57 در دنیا و منطقه اتفاق افتاده و امام راحل آن را معجزه قرن و انفجار نور عنوان کردند که این دو واژه تبیین کننده عظمت انقلاب اسلامی است.
سردار شفقت با اشاره به این‌که در طول 40 سال گذشته با شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران از همه جوانب به جمهوری اسلامی حمله شد که در حوزه نظامی شامل جریان گنبد، حادثه کردستان، حادثه جنگل شمال،  قائله‌های منطقه‌ای و شهری، ترور مردم، ترور کور منافقین، جنگ تحمیلی 8 ساله است.
معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: تحریم اقتصادی همه‌جانبه نیز دیگر حمله دشمن به جمهوری اسلامی است و این مسئله مربوط به امروز نیست.
وی با اشاره به راه‌اندازی گروهک‌های تکفیری در منطقه از سوی دشمنان نظام، عنوان کرد: الحمدالله در دو کشور عراق و سوریه با همت ایران، حمایت سرداران و حضور مردم این دو کشور گروه‌های تکفیری به درک واصل شدند.
سردار شفقت با اشاره به این‌که ملت ایران امروزه نشان داد که زیر بار ظلم نمی‌رود، ادامه داد: ایران امروزه به عنوان قدرت برتر منطقه تبدیل شده و هیچ تصمیمی مگر با نظر ایران گرفته نمی‌شود.
معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این‌که خلاصه حوادث با نگاه نظامی و دفاعی در نظام جمهوری اسلامی جنگ و تحریم هستند، گفت: صنعت دفاعی بیشترین تاثیر را از تحریم متاثر شده ‌و امام راحل فرمودند سیم خاردار را نمی‌دادند که این عمق تحریم را بیان می کند.
وی عنوان کرد: با تبعیت از مقام ولایت امروز صنعت دفاعی به مرحله‌ای رسیده که نه تنها همه نیازمندی‌های کشور را تامین می‌کند بلکه در حوزه‌های متعدد توان تامین محصولات استراتژیک را دارد؛ در مجلس شورای اسلامی یک حادثه ایجاد شد و موشک ایران 700 کیلومتر را طی کرد و نقطه را زد.
سردار شفقت گفت:‌ در صنعت دفاعی به انواع تجهیزات اعم از سیستم‌ها، ناوچه‌های سیستم‌های نبرد سایبری، انواع سامانه‌های زمینی و فوق مدرن هوایی و دیگر موارد از جمله دستاوردها هستند.
معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به این‌که امروز جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت‌ها به قدرت برتر تولید در صنعت دفاعی تبدیل شده است، بیان کرد: همه نوع تجهیزات مدرن و مورد نیاز را خودمان تامین می‌کنیم.
انتهای پیام/ش
 
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط