سردار دهقان با رئيس جمهور آفريقاي جنوبي ديدار و گفتگو كرد

سردار سرتيپ پاسدار دكتر حسين دهقان وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران كه براي انجام يك سفر رسمي به آفريقاي جنوبي سفر كرده است، با جاكوب زوما رئيس جمهور اين كشور ديدار و پيرامون مسائل مورد علاقه دو كشور گفتگو كرد.
به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ در اين ديدار رئيس جمهور آفريقاي جنوبي با خوش آمد گويي و ابراز خرسندي از سفر وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران به آفريقاي جنوبي گفت : ايران و آفريقاي جنوبي دو كشور مهم و مستقل هستند و عزم ما توسعه روابط با ايران است و اجازه نمي دهيم كسي اين روابط را مخدوش كند.
جاكوب زوما گفت : اگر جهان تغيير نكند مشكلات آن ادامه مي يابد و ما بايد در اين زمينه با يكديگر همكاري كنيم.
وي با اشاره به اهميت و ثبات اقتصادي تصريح كرد : آفريقاي جنوبي در اين مسير بر گسترش همكاري ها با جمهوري اسلامي ايران تاكيد دارد و ما بايد به طور فعال پيگير اجراي توافقات ميان دو كشور باشيم.
در ادامه سردار دهقان با ابلاغ سلام هاي گرم جناب آقاي دكتر حسن روحاني رئيس جمهور جمهوري اسلامي ايران و پيام دوستي دولت و ملت ايران با اشاره به روابط ديرينه جمهوري اسلامي ايران و كنگره ملي آفريقا در مبارزه با آپارتايد و روابط دوستانه دو كشور در دو دهه گذشته پس از محو رژيم آپارتايد تصريح كرد : قاره آفريقا از اهميت و جايگاه ويژه اي نزد جمهوري اسلامي ايران برخوردار است و ارتقاء سطح روابط در همه زمينه ها از اولويت هاي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران به شمار مي رود.
وزير دفاع كشورمان با تشكر از مواضع مثبت آفريقاي جنوبي در قبال فعاليت هاي صلح آميز هسته اي جمهوري اسلامي ايران و همچنين سفر اخير رئيس جمهور آفريقاي جنوبي به تهران گفت : اين سفر تحرك جدي و بسيار خوبي در همكاري دو كشور به خصوص در زمينه هاي دفاعي – نظامي ايجاد كرده است.
سردار دهقان در ادامه گفت : خوشبختانه بعد از توافق هسته اي با كشور هاي 1+5 شاهد حضور بسياري از كشورها براي دستيابي به فرصت هاي همكاري اقتصادي و تجاري با ايران هستيم و هم اكنون شرايط سرمايه گزاري در ايران بوجود آمده و همكاري هاي خوبي با كشورهاي جهان در حال شكل گيري است، ما علاقه مند به همكاري و پذيرش سرمايه گزاري از سوي كشورهايي همچون آفريقاي جنوبي هستيم كه با اتخاذ مواضع اصولي و منصفانه از حق و عدالت دفاع كردند.
وزير دفاع با تشريح آخرين وضعيت مبارزه با تروريسم در منطقه غرب آسيا گفت : معتقديم تحليل تحولات اين منطقه بدون لحاظ كردن عناصر چهارگانه مباني و آموزه هاي فكري تروريسم و دلايل بازتوليد آن، حاميان دولتي و منافع مورد نظر آنها، پيامدها، آسيب و خسارتهاي ناشي از آن و راهكارهاي مبارزه و حذف تروريسم امكان پذير نمي باشد.  
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

لطفا کد های نمایش داده را در کادر مربوطه وارد نمایید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط