سربازان یکی از پایه‌های محکم و باصلابت اقتدار نظام اسلامی ایران هستند

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با بیان اینکه امروز سربازان عزیز یکی از پایه‌های محکم و باصلابت اقتدار نظام اسلامی هستند، گفتروند توجه به خدمت مقدس سربازی در ایران اسلامی روزبه روز در حال افزایش است.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، دهمین جشنواره جوان سرباز و ششمین همایش فرماندهان نمونه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور امیر سرتیپ محمود شیخ حسنی معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع، سردار کمالی رئیس اداره مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح، مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک ایران، جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح و سربازان برگزیده وزارت دفاع به میزبانی صنایع الکترونیک ایران وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.
امیر سرتیپ محمود شیخ حسنی معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در این مراسم با بیان اینکه خداوند بزرگ را شاکریم که توفیق سربازی را در نظام جمهوری اسلامی به همه کارکنان نیروهای مسلح اعطا فرمود، اظهار داشت: جشنواره جوان سرباز متبرک به نام حضرت علی اکبر (ع) به منظور تقویت امید به آینده، ارتقاء جایگاه و منزلت اجتماعی خدمت وظیفه عمومی، افزایش روحیه کار و ایجاد انگیزه رقابت سالم در توجه به ارزش های دینی و ملی برنامه ریزی شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه نگاه به خدمت مقدس سربازی در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مانند امروز متعالی نبود، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمت مقدس سربازی یکی از مهم ترین دغدغه های سلسله مراتب نیروهای مسلح به ویژه فرمانده معظم کل بوده است.
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با بیا ن اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در موضوع خدمت مقدس سربازی یک رشد و تعالی بسیار خوبی را داشته ایم، تصریح کرد: تراز خدمت مقدس سربازی را در نظام جمهوری اسلامی بسیار بالا می دانیم و معتقدیم هنوز با وضعیت کاملا مطلوب فاصله داریم ولی با این حال روند توجه به خدمت سربازی روزبه روز در حال بهبود است.
امیر شیخ حسنی با بیان اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از خدمت مقدس سربازی در ذهن مردم "بیگاری و اجباری" شکل گرفته بود، خاطرنشان کرد: بحمدالله از ذهنیتی که مردم در آن دوران داشتند امروز خدمت سربازی به این نقطه مطلوب رسیده که آحاد جامعه اسلامی آن را خدمتی مقدس و افتخار آمیز می دانند.
وی گفت: در دوران قبل از انقلاب جوانان سعی می‌کردند که در این فضای خدمتی حضور پیدا نکرده و هیچ‌کس هم این نگاه را ملامت نمی‌کرد.
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع تصریح کرد: با اهدافی که در آن‌ زمان و در حوزه سربازی دنبال می‌شد بدی این عمل توجیهی نداشت، اما به برکت انقلاب اسلامی و خون سربازان شهید عزیزمان که برای دفاع از کیان نظام اسلامی به شهادت رسیدند خدمت سربازی فضای مناسبی پیدا کرد.
امیر شیخ حسنی در ادامه افزود: خداوند متعال را شاکریم که فضای خدمت سربازی روزبه روز مطلوب تر شده است تا جائیکه  امروز سرباز و خدمت مقدس سربازی به عنوان یکی از پایه‌های محکم و باصلابت اقتدار نظامی مطرح بوده و در موضوعات کلان کشور خدمت سربازی جایگاه خود را پیدا کرده است.
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با بیان اینکه حاکمیت، هویت سربازی را در دوران صلح یک موقعیت آموزشی می‌داند، خاطرنشان کرد: این دوران، آخرین مقطع آموزشی جوانان برای فراگیری مهارت‌های لازم جهت حضور در عرصه های اجتماع و زندگی اجتماعی است و اگر به این نگاه توجه ویژه شود خیلی از مسائل برطرف خواهد شد که  این نگاه امروز در مسئولان نیروهای مسلح نهادینه شده است.
امیر شیخ حسنی با بیان اینکه فرمانده معظم کل قوا و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح،  مهارت‌آموزی جوانان سرباز را برای حضور در عرصه‌های مختلف  اجتماع  به طور جدی پیگیری می کنند، تاکید کرد: اگر مهارت آموزی جوانان سرباز به خوبی اجرایی شود آنها برای دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی، امنیت و اقتدار کشور آماده تر خواهند بود.
وی با بیان اینکه دغدغه مهارت آموزی در بین جوانان سرباز برای به دست آوردن نتیجه درست و مطلوب از خدمت مقدس سربازی باید وجود داشته باشد، تاکید کرد: هنگامی که جوانی به خدمت مقدس سربازی اعزام شد اگر خود را برای یک دوره اردویی جهت کسب مهارت‌ها و ارتقای توانمندی‌ها آماده کند، قطعا آنچه که در پایان خدمت مقدس سربازی به دست می‌آورد صرفا یک کارت پایان خدمت نخواهد بود.
امیر شیخ حسنی در پایان با توصیه به جوانان سرباز برای بهره گیری حداکثری از فرصت ارزشمند و طلایی خدمت مقدس سربازی جهت آماده شدن برای ورود به اجتماع گفت: سربازان عزیزمان باید از فرصت‌های دوران سربازی به شایستگی استفاده کنند چرا که بارها مشاهده شده سربازانی که از لحظه‌ ورود به خدمت مقدس سربازی از این دوران بهره کافی را برده اند در حوزه‌های اعتقادی، اجتماعی و مهارتی پیشرفت کرده و از تجارب و راهنمایی های فرماندهان در طول خدمت بهره مند شده اند.
مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک ایران نیز در این جشنواره با اشاره به فرمایش فرمانده معظم کل قوا که فرمودند: «خدمت وظیفه عمومی خدمت واقعاً مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و کشور قرار دارد» گفت: همه ی خانواده ها و همه ی آحاد جوانان، باید اهمیت آن را درک کنند و با شوق و علاقه به آن بشتابند.
امیر سرتیپ دوم شهرام در ادامه افزود:  تجلیل، تکریم و ارائه الگوهای موفق و برتر به جامعه سربازان نیروهای مسلح و فرهنگ سازی با تاکید بر ارزش ها و آموزه های اسلامی، انقلابی و ملی از اهداف عالی جشنواره جوان سرباز است.
وی با ارائه گزارشی از روند برگزاری دهمین جشنواره جوان سرباز وزارت دفاع خاطر نشان کرد: برابر تدابیر ابلاغی، دهمین جشنواره جوان سرباز وزارت دفاع با مسئولیت شرکت صنایع الکترونیک ایران  برگزار شد و منتخبان در مراسم نهایی جشنواره جوان سرباز نیروهای مسلح در اردیبهشت سال  97 و مقارن با ولادت حضرت علی اکبر (ع) به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران تجلیل خواهند شد.
در پایان دهمین جشنواره جوان  سرباز وزارت دفاع از 15 سرباز برگزیده در محورهای ده گانه امنیت و اقتدار ملی، ایثارگری و فداکاری (شهید و جانباز)، وظیفه شناسی و اقدام برجسته، امور فرهنگی هنری و تبلیغاتی، خلاقیت، ابتکار و فناوری، ورزش و تربیت بدنی، نظم و انضباط اجتماعی، دینداری و بصیرت، مسئولیت پذیری و خانواده و سازندگی و تفکر بسیجی تجلیل شد.
 

گزارش تصویری- دهمین جشنواره جوان سرباز وزارت دفاع

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط