سایت شهید سپهبد صیاد شیرازی رونمایی شد

اپلیکیشن و سایت خبری شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رونمایی شد.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس روز سه شنبه در مراسم نوزدهمین سالروز شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و 110 شهید شاخص نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: از سوی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم گرفته شد مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی که تا سال گذشته چندین برنامه در این خصوص برگزار می شد امسال در یک مراسم با هماهنگی تمام یگان های نیروهای مسلح برگزار شود.
سرتیپ بسیجی بهمن کارگر در این مراسم که با حضور مسئولان لشکری و کشوری در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، افزود: در این مراسم از 110 شهید شاخص نیروهای مسلح در حضور خانواده معظم شهدا تجلیل خواهد شد.
شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی از شهدای ترور و یکی از فرماندهان دلیر و فرهیخته و برخوردار از دانش بالایی بود که توانست در دوره های مختلف حیات خویش به عنوان فردی تاثیرگذار خدمت های ارزشمندی انجام دهد.
وی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از مجاهدانی بود که در شکل گیری انقلاب اسلامی نقشی بی بدیل داشت و در احیای ارتش ایران و هماهنگی میان ارتش و سپاه نقشی ارزشمند ایفاء کرد و در تمامی صحنه های جنگ تحمیلی به دفاع از کیان این مرز و بوم پرداخت.
با پایان یافتن جنگ تحمیلی، صیاد شیرازی در مهرماه 1368 هجری خورشیدی به درخواست رییس وقت ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری به معاونت بازرسی کل نیروهای مسلح انتخاب شد.
وی در شانزدهم فروردین 1378 هجری خورشیدی درجه سرلشکری خود را از مقام معظم رهبری دریافت کرد، اما تنها چند روز از این منصب نگذشته بود که در بیست و یکم فروردین ماه در مقابل منزل مسکونی خویش در تهران مورد هدف عناصر ضد انقلاب قرار گرفت و به شهادت رسید.
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بزرگراه شهید حقانی تهران واقع است.
انتهای پیام/

دسته بندی: 
ستاد کل نیروهای مسلح

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.