سامانه پيشرفته بازرسي كاميون رونمايي شد

در بيست و يكمين روز از سال اقتصاد مقاومتي، توليد – اشتغال، سامانه پيشرفته بازرسي كاميون و کانتینر كه به دست متخصصان افتخار آفرين شركت صنايع الكترواپتيك اصفهان وابسته به شركت صنايع الكترونيك وزارت دفاع طراحي و ساخته شده است رونمايي گرديد.
به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ سردار باقري مدير عامل شركت صنايع الكترونيك ايران در مراسم رونمايي اين سامانه طی سخنانی گفت: فناوری ساخت این سامانه در اختیار تعداد محدودی از کشورهای صاحب نام می باشد که با استفاده از فن آوری تصویربرداری عبور پرتوهای یونساز پرانرژی، تصویر کاملی از کامیون ، کانتینر و بار تهیه و ارائه می گردد.
سردار باقری افزود:سرعت بالای بازرسی، نفوذ مناسب پرتو در بار کامیون بدون اثرات باقی مانده در آن، توابع پیشرفته پردازش تصویر، نمایش بلادرنگ تصاویر خروجی با تفکیک پذیری بالا و نرم افزار با کاربری آسان از مزایای این سامانه به شمار می رود.
وی با بیان اینکه تجهیز گمرکات کشور به سامانه پیشرفته بازرسی کامیون موجب کاهش قاچاق کالا می گردد اظهار داشت:سامانه بازرسی کامیون به گونه ای طراحی شده که می توان آن را ظرف چند روز و بنا به نیاز واکنی و به مکان دیگری منتقل نمود.
مدیر عامل صاایران همچنین گفت: در صورت بكارگيري اين سامانه در گمركات و مبادي ورودي و خروجي كشور علاوه بر كنترل دقيق از ورود كالاهاي قاچاق و ممنوعه و خروج كالاهاي فاقد مجوز جلوگيري بعمل مي آيد.
وي در پايان اين اقدام را گام بلندي در ايجاد اشتغال و حمايت از توليد ملي ذكر كرد و افزود: خط توليد اين سامانه علاوه بر صرفه جويي ارزي به ميزان هر دستگاه 2 ميليون يورو در صورت نصب در كليه مبادي ورودي و خروجي كشور موجب اشتغال زايي بيش از 1000 نفر خواهد شد.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط