راهبردهای ساتا را با جوانان خوش فکر پیاده سازی می کنیم

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: سعی داریم با عقلانیت، منطق و دانش و با تشریک مساعی و تجربیات مدیران و جوانان خوش فکر و با دانش به راهبردها و مأموریت های موفقی در ساتا دست یابیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، همایش طرح ریزی راهبردی مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با هدف تبیین راهبردها و ایجاد یکپارچگی، هم افزایی، هم سویی و رسیدن به ادبیات مشترک در بخش های اقتصادی و اجتماعی برگزار شد.
دکتر ابراهیم محمودزاده مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در این همایش با بیان اینکه اصولاً طرح ریزی راهبردی کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است، اظهار داشت: در این مسیر که 85 درصد از زمان طرح ریزی صرف پیاده سازی و 15درصد آن صرف اجرا می شود، باید صبر و حوصلۀ داشت تا به نتایج بسیار ارزشمند و میوۀ شیرین آن دست یافت.
وی با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار نوروزی با فرماندهان نیروهای مسلح که تأکید بر نگرش راهبردی داشتند و فرمودند «اولویت ها را مشخص کنید و با برنامه ریزی دقیق در بستری مناسب، راهبردها و اهداف را پیگیری و برای تحقق آن اصرار کنید» افزود: مشکل اساسی در طرح ریزی، عدم وجود ادبیات مشترک و یکپارچه است که سازمان را از رسیدن به اهداف راهبردی باز می دارد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح با تأکید بر پیاده سازی تفکرات راهبردی، خلاق و نوآور، کلان نگر و دوراندیش در سازمان تصریح کرد: در انتخاب مدیران، بایستی براساس استانداردهای روز دنیا که دارای نگرش سیستمی، جامع، نقاد و تفکر ترکیبی و تحول گراست؛ به سمت شایسته محوری، ارزش آفرینی و تأثیرگذاری حرکت کرده و از مدیرانی که سرچشمۀ انگیزه، هم دلی و دارای مهارت های ارتباطی مؤثر هستند استفاده کنیم.
دکتر محمودزاده با تأکید بر ضرورت تحقیق و مطالعه در مدل های جدید برنامه ریزی های راهبردی و لزوم داشتن چشم اندازی روشن و مناسب خاطرنشان کرد: در تحولات محیطی حرکت این سازمان از محیط های ثابت، منفرد، ساده و امن به محیط های پویا، متنوع، متفاوت و ریسک پذیر خواهد بود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح اهداف برگزاری این همایش را ایجاد یکپارچگی، هم افزایی، هم گرایی، هم سویی و رسیدن به یک ادبیات مشترک در بخش های اقتصادی و اجتماعی ساتا و زیرمجموعه های آن دانست و ادامه داد: سعی داریم در این همایش یک بسیج، مانور و عزم راهبردی را با عقلانیت، منطق و دانش، تمرین و به اجرا درآوریم و با تشریک مساعی و تجربیات مدیران و جوانان خوش فکر و با دانش به راهبردها و مأموریت های موفقی در ساتا دست یابیم و با تیم سازی، نگاه سیستمی و جامع و جانشین پروری از شخص محوری اجتناب ورزیده و در پیشبرد برنامه ها، همه «ما» شویم.  
دکتر محمودزاده با اشاره به تشکیل کمیته های تخصصی هشت گانۀ راهبردی، اقتصادی، اجتماعی، توسعه صادرات و امور بین الملل، نظارت های فرهنگی، حقوقی و حسابرسی، املاک و کمیته منابع انسانی و توسعه مدیران متشکل از نخبگان، فرهیختگان و مدیران مجرب در سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح افزود: امیدواریم درآینده ای نزدیک در راستای تبیین چشم انداز، اهداف و راهبردهای چهارساله ساتا و اجرای مناسب و اثربخش مأموریت محوله به سازمان تامین اجتماعی با استفاده از نظرات کارشناسی و راهبردهای مصوب در هر یک از این کمیته ها؛ شاهد ایجاد و توسعه طرح ها و پروژه ها، تحقیق و توسعه و جذب و مشارکت نخبگان علمی کشور در جهت ارتقاء جایگاه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین محمودرضا بهرامی رئیس اداره عقیدتی سیاسی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح نیز با بیان حدیثی از امام علی(ع) اظهار داشت: امیدواریم با برنامه ریزی و تدبیر که نیمی از سرمایه است، بتوانیم سختی ها و مشکلات را از بین ببریم و اقدامات و تدابیری که در این همایش اتخاذ می شود، باعث خیر و برکت در جهت ارائه خدمت رسانی مؤثر و با کیفیت به شاغلین و پیشکسوتان نیروهای مسلح شود.
در این همایش گزارش هایی از وضعیت موجود و چالش های فراروی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در حوزه های اقتصادی و اجتماعی توسط معاونین اقتصادی و طرح و برنامه ارائه شد.
انتهای پیام/

دسته بندی: 
تامین اجتماعی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط