دوران سربازی زمان خود سازی و فرصت سازی برای جوانان است+ گزارش تصویری

 امیر محمود شیخ حسنی معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امروز در یازدهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) جوان سرباز وزارت دفاع که در سالن امام علی (ع) شهرک امام خمینی(ره) به میزبانی سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح برگزار شد با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر، گفت: همه کشورها به موضوع سربازی و سرباز توجه ویژه دارند، زیرا سرباز در بحث مهم و اساسی تامین امنیت کشور نقش اساسی و مهمی دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع،  امیر محمود شیخ حسنی معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه مسئولان کشور ما بعد از انقلاب اسلامی توجه ویژه به سربازی و جایگاه سرباز داشته و در این مدت جایگاه سربازی ارتقاء بسیاری یافته، افزود: این درحالی است که نگاه بدبینانه ای در رژیم سابق به سرباز بود و با اجبار جوانان را به سربازی می بردند و حتی اجازه دیدار خانواده را در طول دوسال به آنها نمی دادند.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با اشاره به جایگاه سرباز در دین اسلام، گفت: نگاه دین اسلام و نظام اسلامی ایران به سرباز و سربازی بسیار ویژه است؛ سربازی آخرین مرحله آموزش و پرورش جوانان است و در این دوره به دنبال انتقال تجارب،  آموزش و مهارت های زندگی به جوانان هستیم.

شیخ حسنی افزود: سربازی یک دوره آموزش است و محدودیت های این دوره نیز مانند دیگر دوره ها طبیعی است، سرباز در نظام اسلامی ایران جایگاه بسیار رفیعی دارد و این نگاه ریشه در اسلام و فرهنگ عظیم دفاع مقدس دارد.

وی با اشاره به نقش سربازان در دوران دفاع مقدس گفت: شهدای سرباز در کنار سایر شهدا مفاخر و افتخار این کشور هستند و به دلیل فرهنگ غنی دین، نگاه ویژه و جایگاه رفیعی برای سرباز وجود دارد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع خاطرنشان کرد: زمانی که جنگ آغاز شد، سیل جمعیت برای پاسداری و سربازی وطن عازم میدان نبرد حق علیه باطل شدند و این حرکت در جهت حرکت عظیم عاشورای حسینی است که جوانان ما از مادران مهربان وطن آموزش دیده بودند.

شیخ حسنی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر بهبود شرایط سربازی گفت: فرمانده معظم کل قوا همواره بر کیفی سازی دوران سربازی و احترام به سربازان تاکید دارند، جوانان نیز باید از زمان سربازی برای رشد و کسب مهارت جهت زمینه سازی برای اشتغال و تشکیل زندگی استفاده کنند.

وی در پایان با بیان اینکه دوران سربازی زمان خود سازی و فرصت سازی برای جوانان است، تصریح کرد: جوانان اگر در دوران مقدس سربازی دنبال کسب تجربه و مهارت باشند قطعا بهره ویژه ای می برند، همه باید از فرصت های به دست آمده برای رشد و بالندگی و شکوفایی توانمندی های خود استفاده کنند و دوران سربازی یکی از مهمترین مراحل زندگی است.

در پایان این مراسم از سربازان و کارکنان نمونه تقدیر به عمل آمد.

گزارش تصویری- یازدهمین جشنواره جوان سرباز به میزبانی سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
اخبار نیروهای مسلح

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط