دشمنان هیچ وقت قدرت ملت ایران را آزمایش نکنند/ شهید صیاد رمز پیروزی را در کنار هم بودن همه نهاد‌ها علیه دشمن می دانست

وزیر دفاع خطاب به دشمنان و شیطنت‌های آنان گفت: خون شهدای جمهوری اسلامی ایران در رگ تک تک جوانان ایرانی جاری است و اگر کسی اشتباه و جسارتی نسبت به ایران کند، خیل جوانان ایران اسلامی پاسخ دندان شکنی به آنان می‌دهد لذا  توصیه می‌کنم هیچ وقت قدرت ملت ایران را آزمایش نکنید.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی صبح امروز در همایش پاسداشت سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی که در تالار سرباز تبریز برگزار شد، پس از حضور در جایگاه سخنرانی، با ادای احترام و بوسیدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران که مورد تشویق و تجلیل حاضرین در همایش قرار گرفت، اظهار داشت: آن روز که عده ای جاهل و نادان آن جسارت و بی احترامی را به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران کردند با خودم عهد کردم که در هر فرصت و مناسبت پیش آمده  نسبت به پرچم کشورم که خون هزاران نفر برای اهتزاز و برافراشته شدن آن بر زمین ریخته شده است ادای احترام کنم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکید مردم آذربایجان با شعار «آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی» بر بیداری و بصیرت است، اظهار داشت:  این اوج بصیرت آذربایجان در دوران معاصر و در طول تاریخ بوده که هر موقع احساس خطری برای انقلاب به وجو آمده آذربایجان با قدرت از انقلاب پشتیبانی کرده است.

وی با بیان اینکه آذربایجان در سرنوشت ایران نقش تاریخی داشته است، افزود:  این خطه دروازه ارتباط ایران با دنیاست و همواره منشا حرکت‌های بزرگی در کشور بوده و آزادی خواهی، ولایتمداری و وطن دوستی این سرزمین در یاد‌ها ماندگار و یاد ستارخان‌ها و باکری‌ها هنوز در اذهان مانده است. 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه اوج حرکت آذربایجان در دوران دفاع مقدس با لشکر قدرتمند عاشورا و 21 حمزه بود، خاطر نشان کرد: دلاوری‌ها و رشادت‌های مردان آذربایجان در طول تاریخ به ثبت رسیده و در دوران معاصر هم تداوم دارد. 
وی در ادامه، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به رسم زیبای هرساله، امسال را به عنوان سال "حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری فرمودند، گفت: این نامگذاری رسالت بزرگی برای همه ایرانیان است تا همت کرده و این شعار مهم را محقق کنند.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اینکه ابتدا شاید تصور این باشد که فقط خریداران باید از این کالای ایرانی حمایت کنند، تصریح کرد: تک تک ما نسبت به این موضوع مسئولیم و اگر انجام ندهیم حتما باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم.
وی تولید کنندگان را در این موضوع بیش از سایرین مسئول دانست و گفت: مردم حق دارند کالای باکیفیت مصرف کنند لذا باید تولیدات قابل رقابت با دنیا باشد و اگر در جایی نیاز به نوسازی و یا سرمایه گذاری داریم، باید انجام دهیم تا بتوانیم در قیمت و کیفیت محصولات خود، با دنیا رقابت داشته باشیم.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه وزارت دفاع هم تولیدکننده بزرگ برای پشتیبانی از نیروهای مسلح است، خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم امسال همانند تلاش سال‌های گذشته،  محصولات بسیار باکیفیت تری را در اختیار نیروهای مسلح قرار دهیم.
امیر سرتیپ حاتمی، خرید و فروش کالای قاچاق را به شدت نفی کرد و افزود:  ممکن است مردم کالای قاچاق را قدری ارزان‌تر بخرند ولی بدانند که به یک کارگر ایرانی لطمه می‌زنند، لذا باید همه همت کنیم تا امر رهبر معظم انقلاب را در وسع خود عملیاتی کنیم چرا که از برکات آن بهره‌مند خواهیم شد و شاهد رونق اقتصاد و معیشت مردم خواهیم بود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه ایران با داشتن چنین مردمی، در دیگ جوشان منطقه در آرامش کامل قرار دارد، ابراز داشت: دشمنان جدی و قسم خورده‌ای داریم که همیشه مانع پیشرفت هستند، در حال حاضر آمریکا در وزارت خزانه داری خود 500 نفر را فقط برای مانع تراشی در اقتصاد ایران گمارده تا در راه پیشرفت ایران بایستند اما با تکیه بر توانمندی داخل، شاهد پیشرفت و تعالی هستیم و بعد از سال‌ها در زمینه‌های مختلف توانمند شده‌ایم.
امیر حاتمی ایران را در حوزه دفاعی یک قدرت بزرگ منطقه‌ای عنوان کرد و گفت: امروز با توان داخل می توانیم اهداف خود را پیش برده و از امنیت خود مقتدرانه دفاع کنیم.
وی با اشاره به اینکه زمانی همه توان خود را به بیرون راندن دشمن از مرزهای ایران گذاشته بودیم که از این مرحله با موفقیت عبور کردیم اظهار داشت: امروز دشمنان کشورهای شرقی و غربی ایران را اشغال کرده اند، ولی در ایران اسلامی با همت مردم و نیروهای مسلح و هدایت پیامبرگونه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در برابر دشمنان بازدارندگی ایجاد کرده ایم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در مرحله بعدی، دشمن در دوردست‌ها توطئه بزرگی را طراحی کرد تا گروه شروری را در مرزهای ایران مستقر کند، ادامه داد: داعش هزاران نفر را در کشورهای منطقه به خاک و خون کشید ولی به لطف الهی اجازه ندادیم پیشروی کند و با بازدارندگی فعال، توطئه بزرگی را  فراتر از مرز‌ها خنثی کردیم.
وی در ادامه، با اشاره به اینکه نام بلند آوازه شهید صیاد شیرازی همیشه پرفروغ است، گفت: رموز زیادی در زندگی شهید صیاد وجود دارد که دو ویژگی آن بسیار برجسته بود،  اولین آن، اخلاص این شهید بود، وی مرد عمل و به شدت ولایتمدار بود و این موضوعات را به اثبات رساند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به  ماجرای حضور مقام معظم رهبری در مراسم تشییع شهید صیاد شیرازی و بوسه بر تابوت این شهید گفت: در زمان تشییع پیکر شهید صیاد در خیابان جمعیت بسیار بزرگی از مردم آمده بودند؛ در آن سال (سال۷۸) فضای سیاسی بسیار ملتهبی در کشور حاکم بود و شهادت شهید صیاد شیرازی، فضای کشور را عوض کرد.
وی با اشاره به رشادت های شهید صیادشیرازی در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بعد از عملیات‌های طولانی‌، شهید صیاد شیرازی درخواست مرخصی کرد و همه از کار او متعجب شده بودیم ولی شهید رفت در یک اتاق و تمام مدت مرخصی را در حال سجده بود و زمان برگشت از او دلیل این کار را پرسیدیم که گفت امام خط را نشان داده‌اند و گفتند باید مراقب شیطان باشیم و من هم این کار را انجام دادم.
وی به جایگاه والای شهید صیاد در بین مردم اشاره کرد و گفت: این‌که نزدیک بیست سال از شهادت صیاد شیرازی می‌گذرد و در تبریز این همه جمعیت برای مراسم گرامیداشت وی جمع می‌شوند جای تامل دارد و نشان از محبوبیت این شهید است.
امیر سرتیپ حاتمی در ادامه یادآور شد: شهید صیاد ویژگی‌های بسیاری داشت که باید بدان‌ها پرداخت‌های دقیقی شود و باید تمامی افرادی که توانایی دارند در قبال رشادت‌های شهدا، مجاهدت‌ها و طریق شهدا را در جامعه و در بین قشر جوان تبیین کنند.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دومین ویژگی برجسته ایشان،  طلایه داری حفظ وحدت و انسجام نیروهای مسلح در فضای به شدت ملتهب کشور بود که در این موضوعات موفق شد خاطر نشان کرد:  راهبرد شهید صیاد «ترکیب مقدس» بود که رمز پیروزی را در کنار هم بودن همه نهاد‌ها در برابر دشمن می دانست و این موضوع را عملیاتی کرد.
وزیر دفاع در پایان،  خطاب به دشمنان و شیطنت‌های آنان گفت:  این جلسه و جلسات مشابه نشان می‌دهد خون شهدا زنده است و در رگ تک تک جوانان جاری است و اگر کسی اشتباهی کند، خیل جوانان ایران اسلامی پاسخ دندان شکنی به آنان می‌دهد لذا  توصیه می‌کنم هیچ وقت قدرت ملت ایران را آزمایش نکنید.
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در سینما سرباز اسلام تبریز با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، استاندار، فرماندهان و مسئولان استانی، جمعی از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان و مردم شریف تبریز برگزار شد.

انتهای پیام/

گزارش تصویری- حضور و سخنرانی امیر حاتمی در سالروز بزرگداشت شهید سپهبد صیاد شیرازی

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط