توسعه همکاری های دفاعی ایران و پاکستان زمینه ساز تحکیم امنیت و ثبات منطقه است+ گزارش تصویری

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ایران بر توسعه روابط با پاکستان تاکید دارد، گفت: توسعه همکاری های دفاعی میان ایران و پاکستان زمینه ساز تحکیم امنیت و ثبات منطقه است.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در دیدار با «رانا تنویر حسین» وزیر تولیدات دفاعی پاکستان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان صرف نظر از مرزهای مشترک، از اشتراکات تاریخی، فرهنگی و دینی عمیقی برخوردارند، اظهار داشت: پاکستان جایگاه ویژه­ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در منطقه دارد.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط با کشور دوست و برادر پاکستان در تمامی عرصه­ های روابط دوجانبه و منطقه­ ای تاکید دارد، افزود: دیدارهای متقابل مقامات دفاعی و نظامی دو کشور زمینه ساز توسعه روابط دو جانبه و تحکیم ثبات و امنیت در منطقه خواهد بود.
وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تجربه سال­های اخیر اهداف و نیات جنایتکارانه آمریکا را برای کشورهای مستقل منطقه روشن کرده است، خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم­ صهیونیستی بزرگ­ترین و خطرناک­ترین حامی تروریسم در منطقه بوده و افراط­ گرایی زاده سیاستهای آمریکا در منطقه است.
امیر حاتمی با بیان اینکه معتقدیم بهترین راه­ حل برای خروج از فشارهای آمریکا، همکاری کشورهای منطقه است، اضافه کرد: یکی­ از وقایع و تحولاتی که در منطقه غرب آسیا (سوریه، عراق، یمن و افغانستان) می­گذرد،  محصول نیات شوم و بدخواهانه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای کشورهای اسلامی است.
وی با بیان اینکه داعش همچنان به عنوان یک تهدید منطقه­ ای و بین­ المللی می­ تواند ثبات و امنیت منطقه را تحت تاثیر قرار دهد، ادامه داد: معتقدیم بحران­ های موجود در سوریه و یمن راه­ حل نظامی ندارد و باید از طریق مذاکره و روش­ های سیاسی حل و فصل شود.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد پاکستان به عنوان یک کشور مهم و معتبر در جهان اسلام در راستای منافع امت اسلامی همچون گذشته نقش مثبتی در روند تحولات منطقه­ ای ایفا کند.
وی با ضروری خواندن توسعه ارتباطات و همکاری های میان کشورهای آسیایی، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری­ های دفاعی فنی فی­ مابین دو کشور استقبال کرد.
رانا تنویر حسین وزیر تولیدات دفاعی پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به تعامل هیئت های نظامی و دفاعی پاکستان و ایران و تقویت روابط دو کشور در راستای افزایش امنیت منطقه اظهار داشت: ایران نقش خطیر و حساسی در منطقه ایفا می­ کند و حمایت پاکستان از ایران  در مجامع مختلف بین­ المللی، ضریب امنیت منطقه را افزایش خواهد داد.
وی تحکیم امنیت و ثبات در مرزهای دو کشور را زمینه ساز توسعه همکاری های اقتصادی  و تجاری فی ما بین تهران ـ اسلام آباد دانست  و بر ضرورت  تقویت همکاری های نظامی و انتظامی برای مقابله مشترک با شرارت های مرزی تاکید کرد.
وزیر تولیدات دفاعی پاکستان بر لزوم همکاری های دو کشور در حوزه دریایی و توسعه کشتیرانی و همکاری میان بنادر ایران و پاکستان به ویژه بنادر چابهار و گوادر تاکید و آن را برای امنیت و ثبات در منطقه مفید ارزیابی کرد.
 

گزارش تصویری- دیدار و گفت و گو وزیر دفاع با وزیر تولیدات دفاعی پاکستان

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط