تحویل دهی بالگرد ها، انواع پهپاد، تجهیزات انتظامی شهری و مرزبانی به نیروی انتظامی توسط وزارت دفاع+ گزارش تصویری

همزمان با هفته نیروی انتظامی امیرسرتیپ حاتمی با حضور در سازمان صنایع هوائی  وزارت دفاع  ، 12فروند پهپاد ارتقاء یافته مهاجر و صادق ،6 فروند بالگرد های ساخته شده و  انواعی از تجهیزات انتظامی و ارتباطی  پیشرفته  شهری و مرزبانی   را به فرمانده  نیروی انتظامی  تحویل داد .
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در این مراسم با تبریک  هفته نیروی انتظامی و ارج‌نهادن به عزت، اقتدار و کارآمدی ناجا و پاسداشت ایثارگری و جان فشانی شهدای سرافراز نیروی انتظامی  طی سخنانی اظهار داشت: وزارت دفاع همواره آماده تعامل و هم‌افزایی جدی با نيروي انتظامي براي تجهيز اين سازمان به بهترين محصولات دفاعي و انتظامی بوده و به حول قوه الهی و با هدایت و فرماندهی حکیمانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز ( مد ظله العالی )  و حمایت های دولت خدمتگزار متخصصان و دانشمندان متعهد و انقلابی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با خودکفائی و تکیه بر دانش بومی، با وجود همه تحریم ها، توانستنند با استفاده از توانایی ها و ظرفیت شرکت های دانش بنیان ،  محصولات دفاعی قابل استفاده  نیروی انتظامی پرصلابت را براساس نیاز این سازمان بازطراحی  ، بهینه سازی و تحویل دهند که بحمداله امروز شاهد تحویل دهی بخش کوچکی از این محصولات به ناجا هستیم .
امیر حاتمی در همین زمینه  با اشاره به اینکه وزارت دفاع همواره در کنار نیروی مجاهد و انقلابی نیروی انتظامی در برقراری و توسعه امنیت ملی خواهد ایستاد، گفت:  امروز ظلم‌ستیزی، مبارزه با فساد و ناعدالتی، نیروی انتظامی را به‌عنوان نهادی کارآمد در مقابله با ناامنی و بی‌نظمی درآورده و موجب هراس و وحشت مجرمان، خلافکاران و متجاوزان به حقوق آحاد جامعه شده است و وزارت دفاع در پایداری امنیت ملی  همواره در کنار نیروی انتظامی خواهد ایستاد.
امیر حاتمی افزود ، خداوند متعال را شاکریم که در این مراسم که با حضور برادر عزیزم سردار اشتری در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار شد 12 فروند پهپاد مهاجر و صادق ، 6 فروند بالگرد ساخته شده و تجهیزات جدید ارتباطی پیشرفته انتظامی  شهری  و صحرایی که توسط دو سازمان صنایع دفاع و صنایع الکترونیک ساخته شده است به عزیزان نیروی انتظامی تقدیم می شود تا  بتوانند در حفظ و ارتقای امنیت و مقابله با پدیده‌های ناامن ساز و عناصر تهدید کننده نظم و امنیت اجتماعی در کشور در تراز یکی از سازمان‌های موفق پلیسی در منطقه  نقش آفرینی کنند .
پهپاد مهاجر
وزیر دفاع در ادامه سحنان خود در خصوص پهباد های «مهاجر و صادق» گفت: ارتقاء و بهینه سازی پهپاد مهاجر با مأموریت مراقبت و شناسایی از سال 1393 بر اساس نیازمندی نیروی انتظامی دردستور کار قرار گرفت و اکنون یک سری از  نمونه ارتقاء یافته آن تحویل ناجا می شود.
وی در ادامه با اشاره به مشخصات کلی  این پرنده مداومت پروازی بالا،عدم وابستگی به باند پروازی،  شعاع عملیاتی متناسب با نیازهای ناجا، شرایط فرود اضطراری با چتر، بهبود سامانه های اویونیکی و نقش بازدارندگی و مراقبت از تحرکات دشمن و مرزبانی را  ازویژگی های این پهپاد عنوان کرد.
پهپاد صادق
امیر حاتمی همچنین در تشریح  و معرفی پهپاد «صادق» که نمونه دیگر پهپاد ارتقاء یافته مهاجر است گفت: این پرنده ، قابلیت پرتاب از روی ریل، برخاست اتوماتیک، موتور بومی ایرانی با سیستم هدایت و کنترل نیمه خودکار و خودکار مبتنی بر اصل انعطاف پذیری و توسعه را دارا ست و متناسب با نیازهای مراقبت مرزی در خشکی ، دریا و کنترل ترافیک جاده ای  نیروی انتظامی، به خوبی از عهده عملیات های مختلف در  محیط ها و شرایط مختلف بر خواهد آمد.
وی در توضیح بیشتر این دستاورد دفاعی تصریح کرد: این پهپاد قادر است انواع متنوعی از محموله های مراقبت، شناسایی را حمل کند و همچنین استفاده از این پهپاد امکان دیده بانی هوائی طولانی مدت با دقت بالا را فراهم کرده است.
امیر حاتمی همچنین ارسال اطلاعات بهنگام در روز و شب به مراکز کنترل و فرماندهی و ایجاد اشراف گسترده اطلاعاتی  بر محیط عملیاتی را از دیگر ویژگی های این پهپاد عنوان کرد.
وزیر دفاع در توضیح ویژگی های پهپاد«صادق» افزود: برخاست و فرود خودکار با استفاده از زیر سامانه های هوشمند الکترواویو نیکی در طراحی و ساخت این پرنده مد نظر قرار گرفته است.
 وزیر دفاع درادامه سخنان خود با اشاره به  توانمندی شرکت پنها در عملیاتی نگه داشتن ناوگان بالگردی کشور  بخصوص ناوگان هوایی ناجا  افزود ،  این بالگرد ها با کاربری های مختلف از قبیل ، امداد و نجات، ترابری، شناسایی، تدارکات از راه هوا و ........ به ماموریت های نیروی انتظامی کمک می کنند.
امیر سرتیپ حاتمی افزود ، نصب دوربین های بسیار پیشرفته و دقیق بر روی این بالگرد  ها به منظور قابلیت تجسس و تعقیب در شب از دیگر مشخصات و توانمندی های اضافه شده به بالگردهای هوا ناجا محسوب می شود.
 وزیر دفاع و فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه این مراسم از خودروهای عملیاتی تاکتیکی ناجا  و  تجهیزات جدید انتظامی شهری و صحرایی از قبیل سلاح انفرادی مصاف ، انواعی از تجهیزات ضد گلوله و..... که در سازمان صنایع دفاع و شبکه همکاران دفاعی طراحی و ساخته شده است  و همچنین از تجهیزات ارتباطی پیشرفه پلیسی که در صنایع الکترونیک وزارت دفاع برای نیروی انتظامی آماده شده است بازدید به عمل آوردند.
تزریق تجهیزات بروز در پیشبرد مأموریت های پلیس و ارتقاء امنیت موثر است
در ادامه این مراسم  سردار "حسین اشتری" اظهار داشت: از برادر عزیز و بزرگوار امیر " حاتمی"؛ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و همه همکاران محترمشان که نیروی انتظامی را در اجرای این طرح یاری کردند تشکر می کنم.

وی افزود: همچنین از همکاران تلاشگرم که با تحقیقات، پژوهش و نیازسنجی تجهیزات جدیدی را به نیروی انتظامی تزریق کردند نیز تشکر می کنم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: پلیس به دلیل تنوع و گستردگی مأموریت ها در هر شرایطی باید از تجهیزات به روز و مناسبی برخوردار باشد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور یادآور شد: اسفند ماه سال 96 تفاهم نامه ای میان و پلیس و وزارت دفاع منعقد شد که خوشبختانه بیش از 50 درصد از مفاد این تفاهم نامه محقق شده است و امید است مابقی نیز طی ماه های آینده اجرایی شود.

وی تأکید کرد: بحمدالله نیازهای ما در مرزهای خشکی، آبی همچنین در جاده ها و شهرها برآورده شده است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و باید ایده آل ها ممکن و محقق شود.

سردار اشتری یادآور شد: امروز نیروی انتظامی در کنار نیروی انسانی مومن، ولایی، متعهد، متخصص و به کارگیری تجهیزات به روز و کارآمد نقش مهمی در ارتقاء امنیت دارد.

وی افزود: نیروی انتظامی حافظ جان، مال، ناموس و آبروی مردم است و برای توسعه امنیت از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کند.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان و در پاسخ به این سوال که آیا تجهیزات الحاقی بومی هستند، عنوان کرد: تجهیزات هوایی و اقلام ویژه ای که امروز به ناوگان تجهیزاتی پلیس تزریق شد بومی و حاصل تلاش متخصصان داخلی است.

وی در پایان گفت: تزریق تجهیزات بروز و نوین در پیشبرد مأموریت های پلیس و ارتقاء امنیت نقش موثری دارد.

انتهای پیام/

گزارش تصویری- تحویل دهی بالگرد ها، انواع پهپاد، تجهیزات انتظامی شهری و مرزبانی به نیروی انتظامی توسط وزارت دفاع

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط