بسیج الگوی جوانان مقاومت در کشورهای اسلامی است

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: شجره طیبه بسیج، امروز الگوی جوانان مقاومت در کشورهای اسلامی شده است، مثلاً در عراق، الگوی جوانان حشدالشعبی و در لبنان، الگوی جوانان مقاومت حزب الله قرار گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه اظهار کرد: خدا را شاکریم که توانسته‌ایم در این دوران حساس و عصری که هجمه‌های متعدد و متنوع نظام اسلامی را تهدید می‌کند، بار دیگر شجره طیبه بسیج با نهاد مقدس روحانیت، تعاملات خود را افزایش دهند و در ساحت‌های مختلف همکاری کنند و تعامل سازنده ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه بسیج و روحانیت از متن جامعه هستند و کاملا رنگ و بوی مردمی دارند، اظهار کرد: در دوره‌ای، بسیج مردمی ممکن بود در عرصه دفاعی فعال باشد همچون سال‌های دفاع مقدس که مردم و نیروهای بسیج حضور فعال و اثرگذاری داشتند و در دوره‌ای نیز ممکن است بسیج مردمی در عرصه‌های فرهنگی، علمی، جنگ نرم و نظایر اینها فعالیت کند، چنان‌که در دوران پس از جنگ، بسیج با ورود به عرصه‌های فرهنگی و علمی به مقابله با جنگ نرم دشمنان پرداخته است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه حوزه انقلابی در دفاع از ولایت فقیه پیشگام است، افزود: امروز خدمت به مکتب اهل‌بیت(ع) شیوه‌های گوناگونی دارد و باید به مقتضیات زمان توجه کرد و برای انقلابی ماندن، دشمن را درست شناخت.

وی با بیان اینکه بازسازی درونی قدرت، استحکام درونی نظام،‌ بحث نفوذ و انقلابی گری از جمله موضوعاتی است که رهبر معظم انقلاب به آنها اشاره کرده اند، گفت: تکیه و درک درست نسبت به استانداردهای دینی، از معیارها و ملاک‌های انقلابی ماندن حوزه و روحانیت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اهمیت انقلابی بودن حوزه‌های علمیه و پیشتازی روحانیت در حرکت‌های مختلف، اظهار کرد: آگاه‌سازی، هوشیارسازی، همراه‌سازی، بصیرت‌افزایی و مصون‌سازی مردم، از جمله وظایف و نقش روحانیت در جامعه امروزی است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به فرمایشات قرآن دشمن شناسی را با اهمیت توصیف کرد.

دسته بندی: 
سپاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.