با امضاي تفاهم نامه اي ميان گروه توسعه صنايع و معادن شهر و وزارت دفاع 1000 دستگاه اتوبوس شهري به كلان شهر هاي كشور وارد مي شود

با حضور سردار سرتيپ پاسدار دكتر حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و دكتر حسين محمد پورزندي مدير عامل و نائب رئيس هيئت مديره بانك شهر تفاهم نامه همكاري براي انتقال فناوري توليد مشترك، مونتاژ و ساخت 1000 دستگاه اتوبوس درون شهري 12 و 18 متري به امضا رسيد.
به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ اين تفاهم نامه كه به امضاء مدير عامل گروه توسعه صنايع و معادن شهر و مدير عامل شركت زرين خودرو رسيده است مقدمات لازم براي عقد قرار داد نهايي انتقال فناوري و توليد مشترك اتوبوس هاي 12 و 18 متري با يك شركت معتبر اروپايي فراهم خواهد آمد.
در اين تفاهم نامه شركت اروپايي طرف قرار داد با گروه توسعه صنايع و معادن شهر علاوه بر پشتيباني فني در خصوص تجهيز و راه اندازي خطوط توليد ، در زمينه آموزش نيروهاي فني نيز مساعدت خواهد نمود.
همچنين قرار است تامين مالي اين پروژه با اختصاص خط مالي توسط بانك اروپايي اگزيم و با حمايت و تضمين بانك شهر صورت پذيرد، بر همين اساس با تخصيص 45 ميليون يورو براي توليد 200 دستگاه اتوبوس درون شهري براي فاز اول عمليات اجرايي اين پروژه آغاز خواهد شد، پيش بيني مي شود براي فاز دوم نيز 400 دستگاه اتوبوس ديگر به صورت مشاركتي توليد و به ناوگان حمل و نقل شهري اضافه شود.
با توجه به تعلق عمده سهام بانك شهر به شهرداري هاي كلان شهر هاي كشور و در راستاي ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي و حمايت از عمران و آباداني شهري، مشاركت و حمايت از نوسازي ناوگان اتوبوس راني شهري به صورت ويژه در دستور كار گروه توسعه صنايع و معادن شهر (از هلدينگ وابسته به بانك شهر ) قرار گرفته است.
شايان ذكر است با توجه به نامگذراي سال 1395 از سوي رهبر فرزانه انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل و همچنين سياست هاي ابلاغي دولت محترم، گروه توسعه صنايع و معادن شهر مذاكرات فشرده اي را با توليد كنندگان به نام و شركت هاي معتبر خارجي به انجام رسانده كه عقد تفاهم نامه اوليه با شركت اتوبوس ساز اروپايي زمينه هاي عملي برخورداري و بهره مندي از فناوري و استانداردهاي روز دنيا را بيش از گذشته فراهم خواهد آورد.
همچنين با تخصيص اعتبار و تامين مالي اين پروژه توسط بانك اروپايي اگزيم مونتاژ و ساخت اتوبوس هاي مدرن 18 و 12 متري در شركت زرين خودرو، شتاب و جان تازه در چرخه توليد محصولات و توانمندي بومي سازي اتوبوس هاي شهري را فراهم مي آورد.
گفتني است شركت زرين خودرو تمامي استانداردهاي روز دنيا را دريافت نموده و با در اختيار داشتن بيش از 120 نيروي متخصص امكانات و سوله هاي مجهز صنعتي به مساحت 12 هكتار يكي از معتبر ترين شركت هاي توليد كننده اتوبوس در داخل كشور به شمار مي رود.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

لطفا کد های نمایش داده را در کادر مربوطه وارد نمایید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط