ایران اسلامی قابل تهدید توسط هیچ قدرت خارجی نیست/ دشمنان دیگر سخنی از گزینه های نظامی مطرح نمی کنند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ایران اسلامی قابل تهدید نظامی توسط هیچ قدرت خارجی نیست، گفت: دشمنان دیگر سخنی از گزینه های نظامی مطرح نمی کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با حضور در صنایع الکترونیک وزارت دفاع از توانمندی های این صنعت بازدید کردند.
در بخش دیگری از این بازدید، اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  دیدار و گفتگو کردند.
امیر سرتیپ حاتمی در این دیدار با قدردانی از حمایت های بی دریغ مجلس شورای اسلامی و دولت در تقویت هر چه بیشتر بنیه دفاعی اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که به برکت هوشیاری آحاد ملت و هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ایثار و فداکاری رزمندگان و حمایت و درایت دولت خدمتگزار، در منطقه از ثبات و امنیت خوبی برخورداریم و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در سطح بسیار بالایی قرار دارد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه بسیاری از توطئه ها و شیطنت های طراحی شده توسط نظام استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای تضعیف اقتدار و قدرت دفاعی کشورمان است، افزود: بحمدالله با اتحاد و همبستگی همه آحاد ملت و تلاش محور مقاومت توانسته ایم توطئه بزرگ تروریسم را شکست داده و از تحقق برنامه بلندمدت و کلان دشمنان که با سرمایه گذاری های هنگفت طراحی شده بود جلوگیری کنیم.
وی با تحلیل شرایط امنیتی دو کشور عراق و سوریه پس از شکست های مفتضحانه تروریست ها و حامیانشان در منطقه تصریح کرد: امروز شاهدیم که این دو کشور که آماج حملات شدید تروریست های تکفیری بودند در مسیر ثبات و امنیت قرار دارند.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به تلاش ها و مجاهدت های متخصصین متعهد صنعت دفاعی برای ارتقاء قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی با آگاهی کامل از توانمندی های دفاعی و نظامی نیروهای مسلح مقتدر کشورمان دیگر سخنی از گزینه های نظامی به میان نمی آورند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تلاش وزارت دفاع برای تامین نیازمندی های دفاعی و نظامی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: امروز با توجه به اقتدار دفاعی کشورمان، در شرایطی هستیم که ایران اسلامی قابل تهدید نظامی توسط هیچ قدرت خارجی نیست.  
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش های وزارت دفاع برای افزایش قدرت دفاعی کشور اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همواره پشتیبان نیروهای مسلح و وزارت دفاع به عنوان مظهر اقتدار دفاعی ایران اسلامی هستند و تمام سعی مان بر این است که در تصویب بودجه مورد نیاز نیروهای مسلح از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.
مصطفی کواکبیان با تبيين جايگاه و نقش تعيين كننده وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در تامين امنيت ملي و دفاع از حقوق ملت ايران تاكيد كرد : يكي از اركان مهم براي تامين منافع ملي وجود نيروهاي مسلح مقتدر با قدرت بازدارندگي موثر است.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با قدرداني و تشكر از تعامل سازنده و فعال وزارت دفاع با مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد : نمايندگان ملت نيز نگاه مثبت و ملی به طرح ها و لوايح مربوط به نيروهاي مسلح و حوزه دفاعي داشته و تعامل بسيار خوب و سازنده اي با نيروهاي مسلح، براي پيشبرد ماموريت هاي دفاعي و امنيتي داشته ایم.
کواکبیان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی از توانمندی های صنایع الکترونیک وزارت دفاع تصریح کرد: می بایست با حمایت از این شرکت و معرفی توانمندی های آن در سطح ملی، نسبت به جایگزینی محصولات تولیدی صاایران با نمونه خارجی آن اهتمام ورزید و ضمن حمایت از کالای ایرانی در حوزه واردات نیز از کالاهای خارجی بی نیازی حاصل شود.
مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع نیز در بازدید اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی از صاایران، گزارشی از توانمندی های صنایع الکترونیک ایران در حوزه های مختلف ارائه کرد و گفت: صاایران همواره سعی کرده با برآورد دقیق نیازمندی های الکترونیک نیروهای مسلح و کشور، به تجهیزات و فناوریهای روز دست یابد.
امیر سرتیپ دوم شهرام با اشاره به تلاش های متخصصین صنایع الکترونیک ایران برای ساخت و تولید تجهیزات پدافندی اظهار داشت: به کارگیری دستاوردهای نوین صنایع الکترونیک ایران موجب ارتقای توان رزمی قرارگاه پدافند هوایی در حفظ و حراست از ایران اسلامی شده است.
مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع با اعلام آمادگی برای ارائه خدمات فنی و الکترونیک به بخش های مختلف کشور، اظهار امیدواری کرد در سال حمایت از کالای ایرانی بتوانیم تجهیزات الکترونیک را با بهترین کیفیت در اختیار نیروهای مسلح و مردم قرار دهیم.
در این جلسه تعدادی از نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی دیدگاه های خود را در زمینه های مختلف شامل صنایع دفاعی، ایفای نقش صنعت دفاعی در تامین تجهیزات و محصولات غیرنظامی، ایفای نقش ودجا در دیپلماسی و ... مطرح کردند.
انتهای پیام/

گزارش تصویری- دیدار اعضای فراکسیون دیپلماسی مجلس با امیر سرتیپ حاتمی

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع
صنایع الکترونیک(صاایران)

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط