ایران از تلاش های سازمان ملل برای مین زدایی حمایت می کند

رییس مرکز مین زدایی سازمان ملل متحد گفت: ایران همواره از تلاش های مجمع عمومی سازمان ملل برای تدوین قطعنامه ها، رسیدگی‌ به مشکلات مین و خلع سلاح حمایت و در این راستا کمک کرده است.
«اگنس مارکایلو» روز سه شنبه در نشست بین المللی مین‌زدایی بشردوستانه که در هتل سیمرغ تهران برگزار شد، اظهارداشت: ما در تلاش هستیم تا کشورها بتوانند پس از جنگ ایمنی خود را باز گردانند و در مسیر توسعه پایدار گام بردارند.
وی با بیان این که به دنبال تدوین اسناد بنیادین در زمینه مقابله با مین و تسلیحات باقی مانده از جنگ هستیم، افزود: ایران دائما از تلاش های مجمع عمومی سازمان ملل برای تدوین قطعنامه ها، رسیدگی‌ به مشکلات مین و خلع سلاح حمایت و در این راستا کمک کرده است.
رییس مرکز مین زدایی سازمان ملل متحد همچنین گفت: جنگ عراق با ایران میدان های مین بسیاری بجا گذاشته است که امیدواریم با توجه به روابط خوب امروز دو کشور خطرات ناشی از بقایای جنگ کاهش پیدا کند.
وی با بیان این که در زمینه مقابله با مین نیازمند دانش های جدید هستیم، تصریح کرد: با توجه به ساخت تسلیحات نظامی جدید  باید دانش ها و تجهیزات مقابله با مین در جهان به روز رسانی و نوین شوند.
انتهای پیام/
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط