انسجام نیروهای مسلح ایران اجازه تجاوز را از دشمن گرفته است /به مردم اطمینان می‌دهیم دشمنان نمی توانند کاری از پیش ببرند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه انسجام و اتحاد نیروهای مسلح اجازه تجاوز را از دشمن به ایران اسلامی را گرفته است، گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم دشمنان نمی توانند کاری علیه کشورمان از پیش ببرند.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در یادواره شهید سپهبد صیادشیرازی و شهدای منطقه اسلام‌آباد زنجان که در مسجد چهارده معصوم (ع) برگزار شد، با تبریک حلول ماه رجب اظهار داشت: ان شاءالله که خداوند متعال امسال را سال پربرکتی برای همه ما قرار دهد و تقدیر مبارکی برای همه ما رقم بزند.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه اقتصاد مقاومتی و برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی در استان زنجان افزود: در این جلسه گزارش اقداماتی که در راستای اقتصاد مقاومتی ارائه شد خوب بود ولی همان طور که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند شأن مردم ایران اسلامی ایجاب می‌کند که مسئولان تلاش و همت مضاعفی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای جوانان انجام دهند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» خاطرنشان کرد: همه می‌توانیم در این زمینه کمک کنیم؛ تولیدکننده با ارتقای کیفیت و کاهش قیمت، فروشندگان با فروش کالای ایرانی و پرهیز از فروش کالای قاچاق و متقابلا مصرف‌کنندگان نیز به مصرف کالای ایرانی اهتمام داشته باشند تا شاهد رونق اشتغال جوانان کشور باشیم و به تکلیف خود در برابر این تاکید مقام معظم رهبری عمل کنیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از شاگردان شهید صیادشیرازی بود و در مراسم تشییع شهید صیادشیرازی حضور داشت، ادامه داد: فضای کشور در آن سال که شهید صیاد شیرازی به فیض عظمای شهادت نائل شد به لحاظ سیاسی ملتهب بود که شهادت شهید صیادشیرازی فضای کشور را آرام کرد و معنویت را به کشور برگرداند.
وی با بیان اینکه در تشییع شهید صیادشیرازی حضور داشتم، اضافه کرد: مقام معظم رهبری بزرگوارانه برای تشییع این شهید تشریف آوردند و نشستند و بر تابوت این شهید عزیز بوسه زدند؛ همچنین حضور مردم نیز در مراسم تشییع بی‌نظیر و چشم‌گیر بود که این سئوال برای من پیش آمد که چطور یک انسان آنقدر عزیز می‌شود؟
امیر سرتیپ حاتمی در همین زمینه تاکید کرد: خدای متعال پاسخ این سئوال را در قرآن کریم داده و فرموده «كسانى كه ايمان آورده و كارهاى شايسته كرده‌ اند به زودى [خداى] رحمان براى آنان محبتى [در دلها] قرار مى‌ دهد» و این یک قاعده الهی است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه مگر شهید صیادشیرازی چه ویژگی‌هایی داشت که این‌گونه شد، خاطرنشان کرد: اولین ویژگی شهید، اخلاص بود و شیطان بر او راه نداشت، به عنوان نمونه می‌توان گفت بعد از عملیاتهای طریق‌القدس، بیت المقدس و فتح المبین که انجام شد و پس از آزادسازی خرمشهر امام خمینی (ره) در بیان الهی فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد». امام خمینی (ره) این سخن را با حکمت فرمودند زیرا می‌دانستند شیطان در کمین است و زمانی که پیروزی پیش می‌آید شیطان وسوسه خود را آغاز می‌کند.
وی با بیان اینکه امام (ره) همه اینها را با حکمت الهی خود می‌دیدند، اضافه کرد: شهید صیادشیرازی بعد از این عملیات‌ها درخواست مرخصی کرد و در تمام مدت مرخصی به جز مواردی که برای کارهای ضروری وقت می‌گذاشت دائم در سجده شکر الهی بود، زیرا این پیروزی را از آن خدا می‌دید و نقش خود را در این پیروزی ها نادیده می گرفت و به دلیل این رفتارهای این شهید، می‌گویند او مخلص بود و شیطان در او راه نداشت.  
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح را از اعتقادات قلبی شهید صیادشیرازی عنوان کرد و گفت: نیروهای مسلح بعد از انقلاب در شرایط خاصی قرار داشت و دشمن به انقلاب نوپا حمله کرده و وضعیت داخلی کشور به هم ریخته بود، حتی رئیس‌جمهور خائن آن روز به تفرقه نیروهای مسلح دامن می‌زد ولی شهید صیادشیرازی راهبردی اساسی اتخاذ کرد و گفت ما باید از ترکیب مقدس برای عملیات در برابر رژیم متخاصم بعثی استفاده کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی با تشریح ترکیب مقدس اظهار داشت: شهید صیاد تاکید داشت هرکس می‌خواهد از کشور، آرمان‌ها و انقلاب دفاع کند باید در کنار هم باشند و این شهید بزگوار تا آخر عمر خود پای این هدف ایستاد و هرچه برکت داشتیم از این راهبرد اساسی بود که «ید واحده» بودیم و توانستیم در برابر جبهه استکباری ایستادگی کنیم.
وی با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی در ابتدا و انتهای سخنان خود دعای فرج را زمزمه و برای سلامتی مقام معظم رهبری، عزت نظام جمهوری اسلامی ایران و شهادت در راه انقلاب اسلامی دعا می کرد، افزود: پس از شهادت شهید صیاد یرازی، مقام معظم رهبری فرمودند حیف بود که شهید صیاد شیرازی بدون شهادت از دنیا برود. 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه امروز دشمن حربه تفرقه و جدایی را دنبال می‌کند و با تمام توان تلاش دارد بگوید جمهوری اسلامی اتحاد ندارد، تاکید کرد: به عنوان یک سرباز می‌گویم هر کسی از هر جایی هست باید متحد و منسجم در برابر این توطئه بایستد؛ ما امروز دشمن قسم خورده‌ای داریم که با تمام توان می‌خواهد به جمهوری اسلامی ضربه بزند و به اختلافات دامن می زند و اضمحلال جمهوری اسلامی ایران را دنبال می کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 500 نفر در خزانه داری آمریکا آماده اند تا نظام اسلامی را از نظر اقتصادی فلج کنند، گفت: هر جا می‌خواهیم کار اقتصادی کنیم، دشمن مانع ایجاد می‌کند و به این موانع، رژیم صهیونیستی و سایر دشمنان را اضافه کنید؛ در این شرایط راه ما این است که به راه شهید صیادشیرازی برگردیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هدف دشمنان از حضور در کشورهای غرب و شرق جمهوری اسلامی ایران را لطمه زدن به کشورمان اعلام کرد و افزود: انسجام نیروهای مسلح ایران تحت رهبری های حکیمانه مقام معظم کل قوا تاکنون اجازه نداده که دشمن جرأت تجاوز به کشور را داشته باشد.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه شهدا، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و مردم به حق از مسئولان انتظار دارند تا با وحدت و انسجام برای اعتلای انقلاب اسلامی تلاش  کنند، گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم خون همه شهدای بزرگوار در رگ‌های تک‌تک جوانان ایرانی به ویژه نیروهای مسلح جاری است و آماده‌ایم از کشور و نظام و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی دفاع کنیم لذا تاکنون کسی جرات نکرده به برکت این انسجام و آمادگی کاری از پیش ببرد و بعد از این هم به حول و قوه الهی جرات این کار را نخواهند داشت.
یادواره شهید سپهبد صیادشیرازی و شهدای منطقه اسلام‌آباد زنجان با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، استاندار زنجان، فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، مسئولان لشکری و کشوری، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و عموم مردم برگزار شد.
 
 انتهای پیام/
 

گزارش تصویری- حضور امیر سرتیپ حاتمی در یادواره شهید سپهبد صیاد شیرازی در زنجان

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط