امیر حاتمی: روابط نظامی و دفاعی ایران و جمهوری آذربایجان گسترش می یابد

وزير دفاع کشورمان با استقبال مقامات ارشد دفاعي و نظامي جمهوري آذربايجان در راس هيئتي وارد باکو پايتخت جمهوري آذربايجان شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع؛ وزیر دفاع در بدو ورود به باکو، مورد استقبال حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در باکو قرار گرفت.
امير سرتيب امير حاتمي و هيئت همراه در اين سفر دو روزه ضمن ديدار با "ذاکر حسن اف" وزير دفاع جمهوري آذربايجان، با مقامات بلند پايه سياسي ـ دفاعي اين کشور هم ديدار و درباره توسعه مناسبات و همکاري هاي دفاعي ـ نظامي وهمچنين پيرامون مسائل منطقه اي و بين المللي گفتگو مي کنند.
امیر سرتیپ حاتمی در فرودگاه حیدر علی اف باکو در جمع خبرنگاران گفت: دو کشور همسایه قصد دارند با استفاده از مزیت نزدیکی جغرافیایی و همجواری، روابط نظامی و دفاعی با یکدیگر را گسترش دهند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امکان توسعه همکاری در مسائل فنی، علمی، فناوری های نوین و تولید مشترک صنایع دفاعی با جمهوری آذربایجان را دارد، اظهار داشت: در این سفر که به دعوت ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان انجام شده با مقامات جمهوری آذربایجان در خصوص مسائل دوجانبه و مسائل منطقه ای مذاکرات و تبادل نظر خواهیم کرد.
امیر حاتمی دیدار با الهام علی اف رئیس جمهوری، نخست وزیر و وزیران دفاع و صنایع دفاع را از مهمترین برنامه های این سفر اعلام کرد و ادامه داد: روابط دفاعی و نظامی ایران با جمهوری آذربایجان سابقه دیرینه ای دارد و در دولت دوازدهم نیز بلافاصله پس از تشکیل کابینه، کمیسیون مشترک همکاری های دفاعی و نظامی ایران و جمهوری آذربایجان را فعال کردیم و نشست های این کمیسیون نیز از آبان ماه به طور مرتب برگزار شده است .
امیر حاتمی با بیان اینکه این سفر برای تحکیم ثبات و امنیت در منطقه و پیشرفت روابط دو کشور موثر خواهد بود، تصریح کرد: عمده مباحثی که در این سفر مطرح خواهد شد پیش از این در کمیسیون مشترک بررسی شده است.
وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران به دعوت رسمي وزير دفاع جمهوري آذربايجان به اين کشور سفر کرده است.
انتهای پیام/
 
 

 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط