امروز عرصه درگیری کشورمان با دشمن در حوزه اقتصادی است/ مردم حق دارند کالای باکیفیت مصرف کنند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری بر حمایت از کالای ایرانی گفت: این نامگذاری بیانگر این است که امروز عرصه درگیری کشورمان با دشمن در حوزه اقتصادی است.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی برای دومین بار با حضور در ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان، اهم محورها و فعالیت‌های اقتصادی، عمرانی و ... را مورد بررسی قرار داد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که به نمایندگی از دولت، ریاست ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان را برعهده دارد به همراه جمعی از معاونین وزارت دفاع در ستاد اقتصاد مقاومتی این استان حضور یافت.
امیر حاتمی در این جلسه که با حضور استاندار، نماینده ولی در استان زنجان و مدیران ارشد استان زنجان برگزار شد با بیان اینکه امروز با شرایطی مواجهیم که عده‌ای تلاش دارند به مردم القاء کنند نظام اسلامی، کارآمدی لازم را ندارد، اظهار داشت: دشمنان طی سالیان گذشته تلاش‌های مختلفی داشتند تا نظام نتواند به حیاتش ادامه دهد ولی به کوری چشم دشمنان، نظام اسلامی پویاتر و بالنده‌تر تا رسیدن به ظهور منجی عالم بشریت حرکت روبه تعالی خود را ادامه خواهد داد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تلاش تیمی 500 نفره در خرانه‌داری آمریکا برای ضربه زدن به اقتصاد ملی ایران خبر داد و افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز همچون سالیان گذشته سال 97 را از عناوین اقتصادی نامگذ‌اری کرد‌ند و این نامگذاری بیانگر این است که امروز عرصه درگیری کشورمان با دشمن در حوزه اقتصادی است.
وی   با اشاره به اینکه این نامگذاری رسالت بزرگی برای همه ایرانیان است تا همت کرده و این شعار مهم را عملیاتی کنند، ادامه داد: آنچه باید در شعار سال مورد توجه قرار گیرد، هشت محور است که حمایت از تولید کالا و ایجاد اشتغال به عنوان محور نخست، ترویج تقاضا و ترویج مصرف ایرانی، گسیل صادرات، مدیریت واردات و جلوگیری از قاچاق کالا، رفع فقر مطلق و توسعه عدالت اجتماعی، مشارکت عمومی و خصوصی در تحقق شعار سال نیز از دیگر محورهای مهم در تحقق شعار سال است که در این زمینه باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.
وی با تاکید بر افزایش کیفیت کالاهای تولید داخل تصریح کرد: مردم حق دارند کالای باکیفیت مصرف کنند لذا باید تولیدات داخلی قابل رقابت با دنیا باشد و اگر در جایی نیاز به نوسازی و یا سرمایه‌گذاری است باید از طریق بخش خصوصی صورت گیرد که شعار سال بهتر محقق شود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تشکیل جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در این جلسه بر حمایت از کالای ایرانی و ایجاد اشتغال در سال 97، توسعه صادرات، مدیریت واردات و ممانعت از ورود کالای قاچاق، رفع فقر مطلق و عدالت اجتماعی و ... تاکید شد و انظار داریم در استان زنجان یک برنامه منسجم متناسب با ظرفیت ها برای سال 97 تدوین و پیگیری شود.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اینکه سال قبل یک سال استثنایی از نظر اشتغال برای کشور بود، افزود: بیش از 900  هزار اشتغال در کشور طی سال گذشته ایجاد شد و امسال هم می‌توانیم از همین ابتدای سال با همت بلند، به نتیجه مطلوب‌تری در پایان سال برسیم از همین رو باید تلاش مضاعفی در سال جدید داشته باشیم.

 

وزیر دفاع با اشاره به اینکه هر کدام از ما باید برای اشتغال زایی بیشتر در جامعه تلاش کنیم، اضافه کرد: بسیاری از جوانان زحمت کشیده و فارغ‌التحصیل شده‌اند اما بیکارند، از همین رو باید همه تلاش کرده ‌‌تا زمینه اشتغال بیشتری را برای جوانان فراهم کنیم، چرا که ایجاد حتی یک شغل نیز مهم است.
وی با تاکید بر پیگیری امور با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ‌گفت: بسیاری از امور با کار مضاعف و پیگیری بیشتر قابل انجام است و مسئولان باید در این حوزه تلاش بیشتری داشته باشند و نسبت به رفع موانع در حوزه سرمایه‌گذاری اقدام کنند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با ارزیابی وضعیت استان زنجان در حوزه اقتصادی تصریح کرد: انتظار ما این است که مسئولان استانی به محض دریافت محورهای اقتصاد مقاومتی برنامه منسجمی با توجه به ظرفیت‌ها داشته و دیگر مجموعه‌های دولتی و حکومتی نیز وظایف خود را در راستای تحقق شعار سال انجام دهند.
وی با ارزیابی مثبت از وضعیت استان در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی بیان کرد: آنچه مسلم است، برای افزایش اشتغال و رسیدن به کالای با کیفیت و ارزان‌تر نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم.
امیر حاتمی با بیان اینکه ما امروز خود را مدیون خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران می‌دانیم، ادامه داد:‌ همه مسئولان باید تلاش خود را بیشتر کرده و توجه و دقت را به نتایج بیشتر کنیم تا به نقطه مطلوب دست یابیم.
استاندار زنجان نیز در این جلسه با عرض خیرمقدم به وزیر دفاع و تشکر از حضور وی به عنوان وزیر معین دولت در استان زنجان، گزارشی از وضعیت این استان در ایام نوروز و اقامت مسافران ارائه کرد و این حوزه را شاخص خوبی برای توسعه زنجان برشمرد.

انتهای پیام/
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط