اقدامات مهندسی بنیاد تعاون وزارت دفاع در مناطق سیل‌زده کشور/ ماشین آلات مورد نیاز مناطق سیل زده را تأمین کرده ایم

مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از خدمات رسانی این سازمان به مناطق سیل‌زده در استان‌های کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، سردار علیرضا تمیزی در تشریح اقدامات این سازمان در جریان سیل اخیر در بخش‌هایی از کشور، اظهار کرد: بنیاد تعاون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بر اساس نیازها و امکانات موجود با اعزام یکصد نیرو و 50 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین به منطق سیل زده تلاش کرد با انجام اقدامات مهندسی، زیر ساختی و بازکردن مسیرهای مسدود ، روند خدمت رسانی به مناطق سیل زده را با هماهنگی مدیریت بحران کشور تسریع دهد.
سردار علیرضا تمیزی ادامه داد: در منطقه سیل‌زده خوزستان و به طور ویژه شهرستان خرمشهر و شهر کارون، 32 نفر از این مجموعه به صورت شیفت‌های شبانه‌روزی و با بکارگیری 15 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین اعزامی از سوی بنیاد تعاون خدمات شایسته ای همگام با سایر دستگاه های کشوری و لشکری به انجام رساندند.
وی افزود: در استان لرستان با اعزام نیر و  10 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین به این مناطق مسیر روستاهای کوهدشت شمالی با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر بازگشایی شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این سازمان در خراسان شمالی، گلستان و مازندران، یادآور شد: مجموعاً 13 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین به این مناطق جهت کمک به سایر نهادها و همچنین امداد رسانی به مردم و اجرای عملیات مهندسی اعزام شدند.
مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در منطقه سیل‌زده جوانرود استان کرمانشاه نیز با اعزام نیرو به همراه  4 دستگاه ماشین‌آلات سنگین روند امداد رسانی به این مناطق تسریع پیدا کرد.
سردار تمیزی به نقش ویژه بنیاد تعاون ودجا در بارگیری، حمل و تخلیه خودروهای صدمه دیده درمحدوده دروازه قرآن شیراز نیز اشاره کرد و گفت: با کمک ماشین‌های سنگین، تخلیه و بازسازی این محدوده برای برقراری تردد عادی به سرعت انجام شد. همزمان با ایجاد شیفت‌های شبانه‌روزی و کمک‌رسانی 24 ساعته به منطقه سعدیه شیراز، به این محدوده نیز خدمات رسانی انجام شد.
وی اضافه کرد: بازگشایی مسیر مسدود ناشی از آب‌گرفتگی منطقه جوادیه شیراز،لایروبی رودخانه ورودی به شیراز از طرف منطقه خرامه، بازگشایی مسیر آب در ورودی تونل سعدی، کمک‌رسانی به مناطق شهرک صدرا و بلوار حافظ شیراز و کمک به بازگشایی جاده‌ها در شهرستان سوادکوه استان مازندران، بکارگیری تعداد زیادی دستگاه کامیون و جرثقیل و تریلی جهت بارگیری و حمل ماشین های صدمه دیده، همکاری با اداره کل مهندسی مازندران و گلستان و ارسال ماشین آلات مورد نیاز، همکاری با وزارت راه و شهرسازی و ترمیم دیواره های سد وشمگیر در استان گلستان از مهمترین اقدامات این سازمان به شمار می رود. 
 انتهای پیام/

دسته بندی: 
وزارت دفاع
بنیاد تعاون

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط