ارتش نخستین نیرویی بود که در برابر ضدانقلاب ایستاد

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت‌: امروز ارتش به برکت انقلاب، ارتش مردمی است و آمادگی مقابله با هر نوع تهدید دارد.
امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در همایش چهل سال اقتدار ارتش اظهار داشت: پیروزی انقلاب برای آمریکایی‌ها، یک شوک سیاسی بود و تمامی معادلات آنان را به هم زد.

وی افزود: ایران پیش از انقلاب اسلامی یکی از اقمار آمریکا بود و مزیت‌های بسیاری برای آمریکا بود. تسلط بر خلیج فارس و تنگه هرمز، همسایگی ایران با شوروی و اشراف اطلاعاتی به شوروی، بازار فروش محصولات آمریکایی و دریافت نفت به ازای کالاها از جمله مزیت‌های ایران قبل از انقلاب بود.

امیر پوردستان با اشاره به وظایف ارتش قبل از انقلاب گفت: ارتش وابسته شاهنشاهی ایران ژاندارم آمریکا در منطقه بود و وظیفه‌اش ایستادگی در برابر ارتش سرخ شوروی بود. 

وی خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب منافع آمریکا از بین رفت و نگرانی آمریکایی‌ها این بود که انقلاب ادبیات و فرهنگ جدیدی با خود آورده که در مرزها باقی نمی‌ماند؛ لذا با تمام توان با نظام مقابله کردند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش اظهار داشت: دشمنان از بیست و سوم بهمن توطئه‌های خود را آغاز کردند و یکی پس از دیگری به اجرا گذاشتند.

امیر پوردستان با اشاره به عوامل پیروزی انقلاب اسلامی همچون امام و روحانیت و حضور گسترده مردم در صحنه عنوان کرد: یکی از دلایل پیروزی پیوستن بدنه ارتش به مردم و انقلاب بود. بدنه ارتش سالم و کسانی همچون شهیدان صیادشیرازی، فکوری، کلاهدوز و... بودند که با روحانیت هم ارتباط داشتند.

وی گفت: بدنه سالم ارتش پس از انقلاب، در خدمت انقلاب قرار گرفت و بازوی انقلاب شد.

امیر پوردستان با اشاره به تهدیدات و تحریم‌هایی که از ابتدای انقلاب علیه مردم ایران صورت گرفت، بیان داشت: با آغاز موج ترورها، اولین کسی که ترور شد، سپهبد قرنی رئیس ستاد مشترک ارتش بود که پس از آن ترورهای کور و هوشمند و ناآرامی ها در بخش هایی از کشور آغاز شد که ارتش سلاح به دست گرفت و اول از همه در برابر ضدانقلاب ایستاد و دو هزار شهید در این راه تقدیم انقلاب کرد.

وی با اشاره 48 هزار شهید و 126 هزار جانباز ارتش که در دوران دفاع مقدس جان خود را فدا کردند، گفت: امروز ارتش به برکت انقلاب، ارتش مردمی است و آماده مقابله با هر نوع تهدید دارد.

وی تاکید کرد: ارتش در طول چهل سال در حوزه های مختلف رشد کرده و به ارتش دانش بنیان و معنویت محور تبدیل شده است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش اظهار داشت: کارهای سترگ و سرنوشت‌سازی در ارتش در حال انجام است.گر چه داعش هنوز تحرکاتی در عراق دارد اما در افغانستان داعشی های بسیاری می باشند که در حال تجهیز هستند، اما نیروی زمینی در مرزهای شرقی اشراف اطلاعاتی دارند و مانع هر نوع تحرکی می‌شوند.

وی افزود: قرارگاه پدافند هوایی از پایگاه های هوایی منطقه اطلاع دارد و در حوزه های کشف و رهگیری آتش به اختیار است. نیروی هوایی نیز با ارتقای توان عملیاتی، دست بلند نظام برای تحمیل اراده به دشمنان است. نیروی دریایی نیز با حضور در آب های دوردست به نمایش اقتدار پرداخته است.

امیر پوردستان در پایان گفت: دکترین ما دفاعی و مبتنی بر بازدارندگی است. برای تنبیه متجاوزان ظرفیت های بسیاری در نیروهای مسلح است که به وقت آن به نمایش خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/

دسته بندی: 
آجا

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط