«تفکر بسیجی» به عنوان الگویی عظیم برای آزادی خواهان منطقه و جهان شناخته شده است+ گزارش تصویری

وزیر دفاع گفت: بسیج در تمامی آوردگاه از جنگ تحمیلی تا کنون نقش آفرینی برجسته ای داشته است و امروز بسیج تبدیل به درختی تنومد وریشه دار و تفکر بسیجی به عنوان الگویی عظیم برای آزادی خواهان منطقه و جهان شناخته شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی با حضور در جمع پرشور بسیجیان وزارت دفاع با درود فراوان به ارواح طیبه شهدا، امام راحل و آرزوی سلامتی برای فرمانده معظم کل قواحضرت امام خامنه ای( مدظله العالی) وزارت دفاع را مجموعه ای دانست که با تفکر بسیجی راه پرافتخار پیشرفت را طی کرده است.
امیر حاتمی با اشاره به اینکه در آذر 58 امام با بینش الهی و عمیق فرمان بسیج عمومی را صادر کردند، گفت: بعدها دیدیم بسیج مبنای چه اتفاقات بزرگی برای کشور بود. اوج کار بسیج در اول انقلاب و دوران دفاع مقدس بود. آمریکا که امروز با تمام توان علیه انقلاب اسلامی اقدام کرده و به دروغ می‌گوید که این کارها را برای ملت ایران انجام می‌دهد، آن زمان غرب و شرق را بسیج کرد تا انقلاب را با حمله صدام از بین ببرد اما ملت ایران با حمایت امام خمینی(ره) جنگ تحمیلی را به یک فرصت تبدیل کردند.
وزیر دفاع با اشاره به تحریم هایی که از ابتدا در حوزه دفاعی و نظامی علیه ایران اسلامی اجرائی شد بیان کرد: صنعت دفاعی توانست با تفکر بسیجی و الهی و تکیه بر ظرفیت های عظیم داخلی مسیر رشد و پیشرفت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را بپیماید.
وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی به یک فرصت مهم برای قدرتمندتر شدن کشور مخصوصا در عرصه دفاعی  و نظامی شد گفت: سایر بخش های کشور نیز می توانند با خود اتکائی و تکیه بر ظرفیت های درونی تحریم را تبدیل به فرصت کنند.  
وزیر دفاع با اشاره به دستاوردهای دفاعی که از طریق رسانه ها به گوش همگان می رسد گفت: ده‌ها و صدها برابر دستاوردهایی که رسانه‌ای می‌شود را نمی‌توانیم بگوییم. ما با تکیه بر توان داخلی خود نیازهای بخش دفاعی را تامین کرده‌ایم و تحریم‌ها مانع ما نشده است. بسیج هم یعنی آماده کردن همه امکانات و توانایی‌ها و این اتفاق در وزارت دفاع رخ داده است.
وی با اشاره ظرفیت های انسانی، علمی و چندین هزار بانک فناوری در وزارت دفاع خاطر نشان ساخت: انتظار داریم خلاقیت، ابتکار، تعمیق معنویت و توسعه تفکرو روحیه بسیجی در تمام لایه های سازمان نهادینه شود و بحمدا... تا کنون نیز دستاوردهای وزارت دفاع در زمینه رزم هوائی، زمینی و دریایی، هوافضا، رادار و ... ناشی از همین تفکر بوده است که می بایست این تفر بسیجی منشأ خلاقیت های بیشتری نیز شود.
وی با بیان نقش حساس بسیج از بدو تأسیس تا کنون تأکید کرد: بسیج در تمامی آوردگاه از جنگ تحمیلی تا کنون نقش آفرینی برجسته ای داشته است و امروز بسیج تبدیل به درختی تنومد وریشه دار و به عنوان الگویی عظیم برای آزادی خواهان منطقه و جهان شناخته شده است.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه اینکه پیام امام راحل و تفکر بسیجی به کشورهای منطقه و آزادی خواهان منطقه رسیده است، تصریح کرد: علت مقاومت مردم مظلوم یمن، شکست رژیم صهیونیستی از حزب ا... لبنان، شکست داعش در عراق و سوریه ناشی از نهادینه شدن همین تفکر در دل ملت ها است.
وزیر دفاع با بیان اینکه آمریکاییها گمان می کنند ایران از طریق کمک های نظامی باعث عدم شکست ملت ها از جمله یمن شده است تأکید کرد: ما تنها کمک معنوی و مستشاری می کنیم و تنها چیزی که باعث ایستادگی و مقاومت ملت ها از جمله یمن شده است تفکر الهی و بسیجی است.
گفتنی است در پایان این مراسم از خانواده شهدای مدافع حرم، شهید دانشجو محمود نریمانی و شهید مرتضی کریمی تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/
 
 

گزارش تصویری- برگزاری همایش با شکوه بسیجیان وزارت دفاع با حضور امیر سرتیپ حاتمی

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع
ستاد وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط